Vroege tekening van Anton Pieck Maarten Noot Anton Pieck, die kennen we allemaal. De een dweept met zijn werk, de ander vindt het maar niets. Feit blijft dat het een beroemde Heldernaar is. Honderdeenentwintig jaar geleden geboren op 19 april 1895 's morgens om 02:30 uur, een half uur na zijn broer Henri, in de Koningstraat op nr. 32. We hebben al jaren een Anton Pieck- hof in Huisduinen, maar nu gaat men ook het nieuw te ontwikkelen plein, dat bij de Jutters bekend staat als Asorgiaplein, achter de Spoorstraat en Koningstraat vernoemen naar deze kunstenaar en ontwerper van de Efte- ling. Zijn kunstuitingen zijn algemeen bekend. Iedereen krijgt wel eens met Kerst een ansichtkaart met daarop een door hem gemaakte voorstelling. Minder bekend is zijn vroege werk. Al op tienjarige leeftijd won hij een eerste prijs met een stilleven. In een aantal boeken over zijn leven en werk, toont men ook een tekening van ijspret die hij in 1906, elf jaar oud, maakte. Het laat de Kanaalweg en de Kerkgracht zien met schaatsende kinderen op het ijs en met hun toenmalige woning in de linkerhoek, Kanaalweg 45. Volgens het bijschrift met vader voor de deur en de beide broertjes achter het raam. Het is een leuke tekening en heel erg goed gemaakt voor iemand van elf jaar oud. Het aardige is dat onlangs een oude ansichtkaart tevoorschijn kwam met precies de zelfde plaats en voorstelling. Anton blijkt het te heb ben nagetekend, maar desalniettemin toch een knappe prestatie. Ijsvermaak. Anton Pieck maakte deze tekening toen hij 11 jaar oud was. De bewuste ansichtkaart waarnaar Anton Pieck de tekening maakte. 3 Ysvermaak op hel Heldersche Kanaal

Levend Verleden - Den Helder | 2016 | | pagina 3