Van de penningmeester Contributiebetaling voor het jaar 2016-2017 Het verenigingsjaar van de HHV loopt van 1juli tot en met 31 juni. Het is bijna 1 juli en daarom roep ik u op voor de betaling van de contri butie van het komende jaar. Tijdens de algemene ledenvergadering van november 2015 zijn de volgende bedragen bekend gemaakt: algemene leden €26,-- bij automati sche incasso €25,-- huisleden €8,-- leden met een postadres in het bui tenland €32,-- U mag altijd meer overmaken. Daar steunt u de vereniging mee. U kunt uw contributie overmaken naar bankrekening NL13INGB 0003 1545 17 t.n.v. Helderse Historische Vereniging, gaarne onder vermelding van uw postcode of uw lidnummer. Voor de leden in het buitenland is de BIC code INGBNL2A. De automatische incasso vindt plaats in augustus. Als u het lastig vindt om zelf geld over te maken, laat het ons weten. Dan zetten wij uw betaling om in een incassovordering. Voor u gemakkelijk en goedkoper. Voor ons scheelt het weer werk. Een telefoontje en het wordt voor u geregeld. Wilt u ervan af? Ook dat is weer snel met een telefoontje geregeld. U doet ons en uzelf een groot plezier om over te gaan op de automatische incasso. Voor een compleet overzicht kunt u ook terecht op onze website. Uw penningmeester, Jaap Warbout, 0223-632716. Schenken met belastingvoordeel Uw vereniging is financieel gezond, maar wil dit ook graag blijven. Dit kan met uw steun! Snel en eenvoudig. U kunt uw vereniging steunen met een gift. De fiscus verbindt fiscale voordelen aan het doen van giften aan zogenaamde ANBI's (Algemeen Nut Beogende Instel lingen). Uw vereniging is zo'n ANBI. De vorm van de gift bepaalt de hoogte van het fiscale voordeel. U hebt de keuze uit twee vormen: De gewone gift U geeft eenmalig een bedrag aan de vereniging. Voor deze gift gelden een drempel en een maximum. Het drempelbedrag voor gewone giften is 1% van Uw drempelinkomen met een minimum van 60,00. Slechts voor zover uw gift hoger is dan de drempel is deze aftrekbaar van de belasting. Het maximum is 10% van uw drem pelinkomen. De gewone gift is dus niet 100% aftrekbaar. Het fiscaal voor deel hangt verder af van de belasting schijven waarin u valt. De periodieke gift Bij deze gift verbindt u zich gedurende minimaal 5 jaar een vast jaarlijks bedrag aan de vereniging te betalen. Mits aan alle voorwaarden wordt voldaan is deze gift jaarlijks voor 100% aftrekbaar (dus geen drempel en geen maximum). Naast de voorwaarde van een vast jaarlijks bedrag en een minimale duur van 5 jaar geldt de voorwaarde dat er een schriftelijke schenkingsovereenkomst wordt gesloten. De overeenkomst moet door u als schenker en door de vereniging als begunstigde worden ondertekend. De overeenkomst hoeft per 1 januari 2014 niet meer via de notaris, maar kan ook via een onderhandse schenkingsovereenkomst. Deze overeenkomst is eenvoudig te downloaden via www.belastingdienst. nl of indien dit niet mogelijk is, vraag hem aan via de vereniging. Probeer niet zelf een overeenkomst op te stellen, want de kans is groot dat deze niet wordt geaccepteerd door de belastingdienst. Ook bij de periodieke gift hangt het fiscaal voordeel af van de belastingschijven die op u van toepassing zijn. Bovenstaande informatie is uiter aard beperkt. Laat u daarom zo nodig adviseren door een ter zake deskun dige (belastingadviseur, notaris). Voordelen van een gift: U mag uw bijdrage (jaarlijks) als aftrekpost opvoeren bij uw aangifte inkomstenbelasting; de fiscus betaalt mee. Doordat wij een ANBI (algemeen nut beogende instelling) vereniging zijn, komt uw gift 100 procent ten goede aan de vereniging. U zorgt ervoor dat wij voor een rede lijke contributie een kwalitatief goed Levend Verleden kunnen blijven uit brengen. 31

Levend Verleden - Den Helder | 2016 | | pagina 31