winkels te bestrijden. Zo mogen winkeliers bij wijze van service ook een wijntje schenken. Vuurtoren de Lange Jaap is het doelwit van kliederaars. 'Stille wateren, diepe navels' staat er opgekalkt. De toren is een rijksmonument. Vanuit Huisduinen wordt geijverd voor de aanpak van achterstallig onderhoud. Zo zijn de vloeren van de tussenverdiepingen niet stabiel. En weer is er nieuws vanuit de boezem van de Helderse Historische Vereniging. Op 7 maart gaat de website www.denhelderopdekaart. nl online. De Helderse Courant van die dag pakt er groots mee uit, inclusief een prachtige foto van HHV-voorzitter Ko Minneboo die de site aanprijst. Kern ervan is een stadskaart. Klik een gemarkeerde locatie aan en er verschijnt historische informatie op je monitor, tablet of telefoon. De Projectwinkel Stadshart heropent na een korte verbouwing. Blikvanger is een enorme maquette van de binnenstad met tal van stadsvernieuwingsprojecten. De winkel wordt grotendeels gerund door vrijwilligers van de HHV. Uit een lezersenquête van de Hel derse Courant komt de VVD als grootste partij uit de bus. De grote winnaar van de verkiezingen van 2014, de Stadspartij (11 van de 31 raadszetels) zou bijna weggevaagd zijn. Aanleiding tot het onderzoek is de aanhoudende onrust in de Helderse politiek. De jongste klacht is dat de huidige coalitie zich dicta toriaal opstelt. Althans dat vindt de oppositie. De partijen op het pluche vinden dat maar grote onzin. Eind maart stapt de gemeentesecretaris Joost Cox op wegens een kennelijk niet te lijmen vertrouwensbreuk met de ondernemingsraad ten stadhuize. Het rommelt al een poosje in de amb telijke organisatie. In twintig jaar tijd zou Cox de twaalfde topman zijn die zijn biezen pakt. Terzijde: in hetzelfde tijdsbestek versleet de marinestad zes burgemeesters. Arbeidsonrust in de taxibranche nu het betrokken bedrijf het leerlin genvervoer aan het einde van het schooljaar kwijt zal raken. Het gaat door de gemeenten Schagen, Hol lands Kroon en Den Helder Europees aanbesteed worden. De vakcentrale FNV biedt thuiszorgmedewerkers een verwenmiddag aan in schouwburg De Kampanje. Ook in de thuiszorg heerst onrust als gevolg van bezuinigingen, reorganisaties en dreigend faillisse ment. De werkloosheid in Den Helder vertoont een stijgende lijn; de malaise in de detailhandel klinkt erin door. Goed nieuws uit de binnenstad: het Anton Pieckplein (achter de Spoor straat en de Koningstraat) zal tegen het eind van het jaar klaar zijn. Het moet een gezellige verblijfsplaats worden met vooral daghoreca. Ander goed nieuws is dat de zaterdagmarkt in de Beatrixstraat lekker draait. De ondernemers met hun veertig kramen melden mooie omzetten. Gestreefd wordt naar een weekmarkt die de hele straat vult. Nu is dat maar voor onge veer de helft het geval. Woensdag 23 maart ontstaat een enorme oploop in de Beatrixstraat. V&D houdt faillis sementsuitverkoop. Het zeilschip Tres Hombres keerde 29 maart terug van een handelsreis naar het Caraïbisch gebied. Met behulp van spierkracht worden 48 vaten rum en 2,5 ton koffie gelost. In de eerste week van april zou het schip andermaal vertrekken naar de West. Dat duiven niet altijd garant staan voor vrede bewijst de gevederde vriend van genoemde soort die te Julianadorp een transformatorhuisje binnenvliegt en kortsluiting veroorzaakt met als gevolg een stroomstoring van een kleine minuut. De duif is dood. 30

Levend Verleden - Den Helder | 2016 | | pagina 30