Van het bestuur Ko Minneboo Dit kwartaalblad krijgt u in juni en ik lever mijn bijdrage al half april in. De redactie van Levend Verleden duldt terecht geen uitstel. Ofwel de officiële opening van School 7, daarmee de nieuwe huisvesting van de HHV, en het grote publieksfeest, moeten nog gebeuren. Over feesten maak ik mij nooit zo druk. Het is vaak net zoals bij uitverkoop, genoeg belangstelling. we een moderne oplossing voor. De penningmeester doet hierbij opnieuw een oproep voor de contributiebetaling. Dat is in ons, maar ook in uw eigen belang! Oh ja, weet u het nog? Wij zijn een culturele ANBI. Wij wensen eenieder een goede zomerpe riode. Op 1 april kregen ook wij formeel de sleutel. De deuren van de nieuwe bibliotheek zijn op maandag 18 april voor het publiek geopend. Die dag kreeg de werkgroep Genealogie de HHV-primeur. Zij opende als eerste de deur van ons gezamenlijke onder komen. Ik ga niet vertellen wat er in de weken daarvoor allemaal gebeurd is. De meeste vrijwilligers zitten nu nog naar adem te happen. Toch blijkt die werkelijkheid weer anders dan iedereen wil geloven. Dat heb je met historie. Jan de Vrij ontving al eerder de eerste sleutel van School 7. Waarom dat zo was dat moet maar in de toe komst worden uitgezocht. Ik zal het niet verklappen. Een nieuwe huisves ting, een nieuwe start. 'Den Helder op de kaart' is in de voorbije periode ook definitief online gegaan. Meteen daarna ontdekten wij de eerste fout. Op 8 maart 2016 ontvangt Jan de Vrij als eerste een sleutel van School 7' uit handen van de voorzitter (foto Bert Weerstand). Veel Helderse Rijksmonumenten ston den verkeerd op de kaart. Die plaat sing was niet door onze vrijwilligers gedaan. Zelfs niet door het Regionaal Archief in Alkmaar. Zij, en ook wij, konden de fouten ook niet herstellen. Dat was ooit buiten de kop van Hol land gedaan. De plaatsing van veel Rijksmonumenten bleek al jaren fout. Zo lijkt opnieuw bewezen dat Den Helder, dat Koegras, al vele jaren een onbekend gebied is. Wat een heerlijke uitdaging voor de komende jaren. Uw bestuur gaat over naar de orde van de dag. De zomer komt, en daarmee een nieuw verenigingsjaar. Afsluiten en opnieuw beginnen. Nu de nieuwe huisvesting is gerealiseerd zal er als eerste een nieuw beleids plan voor de komende jaren moeten komen. Want, zoals al eerder bericht, het echte werk gaat nu pas beginnen. De datum voor de jaarvergadering wordt 8 november. De locatie: Zaal 7 in School 7. De zaal is die dag hopelijk te klein, maar daar bedenken 2

Levend Verleden - Den Helder | 2016 | | pagina 2