gelegenheid van tientallen mensen bedreigt. De plannen voor een nieuwe helihaven bij Eemshaven in Gronin gen kleuren het plaatje nog somber der in. Piet Clowting overlijdt op 5 febru ari op 67-jarige leeftijd. Hij was een gekend speaker, met name bij atle tiekwedstrijden. Tevens was hij jaren lang bestuurslid van omnivereniging SV Noordkop. Piet Clowting was ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De archeoloog Gerard Alders doet opgravingen bij de Statenhof in De Schooten. Hier zou de grootste terp van Noord-Holland gesitueerd zijn geweest, daterend uit ongeveer het jaar 700. De Helderse Historische Vereniging haalt breeduit de Helderse Courant van 10 februari. De vereniging werkt hard aan de opschoning van haar archief annex schatkamer. Wat gaat mee naar School 7 en wat niet? Het is een enorm karwei waarmee duizenden archiefstukken gemoeid zijn. Over wonen, werken en leven in Den Helder, over bedrijven, verenigingen, scholen, de marine enzovoorts. Kaarten, schilderijen, krantenleggers, curiosa en zo'n vijftigduizend historische foto's. De HHV zet samen met partners een stadshistorisch centrum op in School 7. Hoofdgebruiker van het nieuwe gebouw aan de Weststraat is KopGroep Bibliotheken, terwijl ook de Helderse Volksuniversiteit er haar nieuwe huisvesting krijgt. De gemeenteraad praat over een nieuw stadhuis. En dat is niet voor de eerste maal, want het dossier is onderhand als het ware meters dik. Anno 2016 is Willemsoord een van de aangemerkte locaties, een optie die in brede kring op scepsis stuit. Want te excentrisch gelegen ook nog eens moeilijk bereikbaar vanwege het drukke Texelverkeer. De roep om verbouwing van het huidige stadhuis Projectwinkel Stadshart heropend. De winkel wordt grotendeels gerund door vrijwilligers van de HHV. wil maar niet verstommen, terwijl Helderse ondernemers steeds weer plannen lanceren voor nieuwbouw op verschillende plekken in de stad. De plaatselijke politiek zit er dood mee aan - al jaren. Eind februari komt de HHV andermaal in het nieuws, ditmaal met de vondst van meer dan 500 foto's, voor het merendeel uit de Tweede Wereldoorlog. Het zijn opnamen die destijds nooit zijn afgehaald bij fotograaf Han Zegel. Ze zaten in een doos die op een zolder belandde. Op de foto's zijn zowel burgers als Duitse militairen te zien. Meer erover leest u ongetwijfeld in Levend Verleden. Maart 2016 Het UWV verhuist begin maart van Den Helder naar Alkmaar. De uitvoerder van volksverzekeringen is de nazaat van het aloude Arbeidsbureau. B &W versoepelen regelgeving om de leegstand van Het lossen van zeilschip de Très Hombres gebeurt met pure spierkracht. 29

Levend Verleden - Den Helder | 2016 | | pagina 29