Hedendaagse Historische Voorvallen door Ruud Claessen De pagina's met Hedendaagse Historische Voorvallen (HHV) zijn terug van weggeweest in dit blad. Wim Kalkman begon de rubriek destijds, waarna Ruud Claessen het stokje overnam, gevolgd door Willem van der Paard. Nu deze ermee gestopt is, neemt ondergetekende het weer over. Deze rubriek wil niet meer zijn dan een greep uit de vele dagelijkse actu aliteiten die over Den Helder neer dalen. Te denken valt aan de stads vernieuwing of het altijd spannende bestuurlijk reilen en zeilen van Den Helder. Maar er is ook aandacht voor markante stadgenoten en zaken als muziek, sport, kunst en rariteiten. En als de Helderse Historische Vereni ging het nieuws haalt, dan stippen we dit uiteraard ook aan. Januari 2016 De Nieuwjaarsduik. Die bij Juliana- dorp wordt voor de 41e maal gehou den en trekt zo'n 350 deelnemers. Daags na de jaarwisseling wordt Linda Beets uitgeroepen tot Jutter van het Jaar. Ze is onder meer actief als coördinator van verkeersregelaars en hulpverleners. Op 1 januari 2016 telt Den Helder net geen 57 duizend inwoners, 2600 minder dan tien jaar geleden. De decembermaand van 2015 gaf evenwel een stijging te zien als gevolg van de vluchtelingen stroom. Het Gemini heet nu de Noordwest Ziekenhuisgroep. Het Medisch Cen trum Alkmaar maakt er ook deel van uit. De leden van de Haven- en Scheepvaartvereniging (HSV) kiezen Marja Doedens tot Helderse Haven vrouw van het j aar 2015 en tegenover bedrijventerrein Kooypunt wordt een begin gemaakt met de aanleg van de Kooyhaven. Deze moet eind 2016 klaar zijn en de economie van de Noordkop een impuls geven. Het jaar is nauwelijks begonnen of reddingboot Joke Dijkstra van de KNRM is al een paar keer in actie gekomen: bij de zoektocht naar het stoffelijk overschot van een piloot die met zijn vliegtuigje in zee was De Helderse Historische Vereniging verhuist naar School 7 op de hoek van de Weststraat met de Zuidstraat. gestort, het overzetten van een vrouw in barensnood en het vlottrekken van een garnalenkotter. Anita van Breugel van het Bureau Cultuurhistorie wijst op de vele monumenten die Den Helder als wederopbouwstad rijk is. Kenmer kend voor de decennia na 1945 zijn onder andere het voormalige post kantoor aan de Middenweg en de Opstandingskerk (recent verbouwd tot appartementengebouw) in de Lorentzstraat. Ook het winkelpand van V&D in de Beatrixstraat mag tot de stijl van de wederopbouw gerekend worden. Carlo Assorgia van de partij Beter voor Den Helder en Peter Reenders van de Stadspartij sluiten vrede. Beide voormannen konden niet meer door één deur als gevolg van de scheuring van de Stadspartij in 2015. Uit dit schisma kwam Beter voor Den Helder voort. Een verwarde man meldt zich op een zaterdagmiddag bij de politie met de eis dat hij in de cel gezet wil worden. Wegens schending van de mensen rechten, zo formuleert hij de aan klacht tegen zichzelf. Hij wordt weg gestuurd, maar dat pikt de man niet, wat hij kracht bij zet met een steen dwars door een ruit van het politie bureau aan de Bastiondreef. Tja, dat kwam hem wel op een paar uur in de cel te staan. Februari 2016 Havencijfers over 2015 wijzen uit dat de Port of Den Helder last onder vindt van de extreem lage olieprijs. Het aantal offshore-schepen dat werd afgehandeld daalde met 10 procent. Ook Den Helder Airport meldt een stevige dip. Toeleveranciers kampen met minder opdrachten, wat de werk- 28

Levend Verleden - Den Helder | 2016 | | pagina 28