Directeur Louis van Loo. vens had verstrekt, kregen wij de gele genheid tot het stellen van vragen. VraagVoor de oorlog had onze stad 35.000 inwoners en een schouwburg met 950 zitplaatsen. Nu heeft Den Hel der 50.000 ingezetenen en dit inwoner tal neemt steeds toe. De schouwburg krijgt 625 zitplaatsen. Is dit nu geen achteruitgang t.o.v. vroeger? Antwoord: Je moet je realiseren dat de mentaliteit van de bevolking van voor de oorlog en heden sterk verschilt. Vroeger was men tevreden met een accommodatie die, gezien door de hedendaagse bril, onvoldoende zou zijn. De mensen zaten a.h.w. als harin gen in een ton. Men nam met deze "accommodatie" genoegen omdat de schouwburg de enige mogelijkheid was om eens een avondje uit te gaan. We moeten wel bedenken, dat de tegen woordige mens verwend is door thuis in een gemakkelijke stoel naar de TV te kijken en dus niet meer zo gemak kelijk over is te halen om uit te gaan. Men wil, als men uit gaat, comfortabel zitten. Daarbij komt nog dat men liever éénmaal voor veel geld buiten de stad uitgaat, dan dat mensen hier tevreden zijn met een houten stoelDaarom moeten wij ervoor zorgen, dat we com fortabele zitplaatsen hebben, al zijn het er dan minder dan vroeger. Vraag: Ik heb van verschillende zijden gehoord, dat het eigenlijk niet nodig is dat er een cultureel centrum komt. Men wijst dan op de geringe belang stelling van het publiek voor culturele evenementen. Is het werkelijk noodza kelijk dat het centrum er komt? Antwoord: In mijn antwoord op de vorige vraag heb ik het al gehad over de noodzaak van een goede accom modatie. Men gaat niet alleen voor een bepaald evenement uit, maar men wil er tevens een gezellige avond aan vast knopen. Het is onzin om te zeg gen, dat er geen cultureel centrum nodig is, Als de schouwburg er is, kan men én gezellig uitgaan én een Marinierskapel der Koninklijke Marine in de schouwburg. 8

Levend Verleden - Den Helder | 2016 | | pagina 8