Inhoud Werkgroepen van de HHV December. Bijzonder op Eerste Kerstdag: open huis in de Kroontjesbunker. 16 jaar uit Den Helder en Julianadorp aangehouden. Het is december en winter, maar aan de temperaturen is dat niet te merken. De maand breekt zelfs warmterecords! En ondanks die warmte rennen velen in het pak van de kerstman door de binnenstad. In de Grafelijkheidsdui nen bij Huisduinen een bijzonder uitje: de Kroontjesbunker opent zijn deuren voor een open dag. De bunker was in de oorlog het Duitse hoofdkwartier van de luchtafweerverdediging. Er branden bijna zevenhonderd waxi nelichtjes. Vrijwilligers knappen de Kroontjesbunker op. De maand ein digt met niet al te vrolijk nieuws: de Helderse vestiging van V&D lijkt spoe dig te moeten sluiten. (Dit jaaroverzicht kwam tot stand in samenwerking met de nieuwssite Den Helder Actueel. Met dank aan hoofd redacteur Ronald Boutkan, alsmede de fotografen Raymond Den Haan en Wop van Eis) Werkgroep audiovisueel Arie van der Ree, Judith Boxhoorn, Peter Botman, Jan Carlebur, Mark Dijkstra, Piet Lap, Wim Masen, Henk Nieuwenhuizen, Jan de Vrij, Ab van de Walle, Bert Weerstand, Piet Zeeman. Werkgroep overige informatiedragers Judith Boxhoorn, Arie van der Ree, Kees Grotewal, Jan van Herwijnen, Dirk Makelaar, Do Michels, Peter Nieuwenhui zen, Maarten Noot, Leny Seegers, Jan Smit, Ab van de Walle. Werkgroep Communicatie en presentatie Liz van der Star, Jan Kikkert, Jaap Koudijs (webmaster), Ko Minneboo, Maarten Noot, Ab van de Walle. Werkgroep Financiën en werving Nico Bais, Jaap Warbout, Erik Hamiling, Marian Noot. Serviceafdeling Hans Swagerman, Dirk Makelaar, Wim Masen, Maarten Noot. 2 Van het bestuur, Ko Minneboo 4 De Joodse begraafplaats in Huisduinen, Ruud Claessen 6 Timorlaan, Rens Schendelaar 7 Uit de KNOR, Liz van der Star 10 De schepper van Tuindorp: Simon Krijnen, Wout Smit 16 Ver dwalen 6, Ko Minneboo 19 De naam Den Helder verklaard, Jan Keuken 25 Ver dwalen 7, Ko Minneboo 28 Wel en wee in Den Helder 2015, Ruud Claessen 32

Levend Verleden - Den Helder | 2016 | | pagina 32