4 oktober gekroond tot de nieuwe Dierenvriend van het Jaar. Gerrit van Mullem wordt in Julianadorp uitgeroepen tot Dorper van het Jaar. De raad van bestuur van de MCA Gemini Groep onthult haar nieuwe naam: de Noordwest Ziekenhuis- groep. Vrijdag 16 oktober. De nieuwe schouwburg De Kampanje op Wil lemsoord beleeft haar officiële ope- Oktober. Schouwburg De Kampanje op Willemsoord beleeft haar officiële opening. ning. Het is een theater in eigentijdse stijl, geënt op het industriële karakter van de oude rijkswerf. Absolute eye catcher is de grote zaal met glazen wanden. Blikvanger aan de buiten zijde is de toneeltoren, een gevaarte dat niet door alle Jutters even mooi gevonden wordt. Een wens die in vervulling is gegaan is behoud van de oude Zeevaart school aan het Ankerpark. Het gebouw in de stijl van de Amster damse school is gerenoveerd en er is nieuwbouw tegenaan gezet. Zee onderzoekscentrum Imares gaat er gebruik van maken. Ook de Maritime Campus Netherlands trekt er in. Daarmee is het zee-onderzoek terug in Den Helder. Vroeger was het insti tuut ook al gevestigd aan de Buiten haven. Het kabinet vraagt Den Helder of de voormalige rechtbank aan de Kerkgracht kan worden ingezet voor de opvang van asielzoekers met een verblijfstatus, het college zegt nee. Slecht nieuws voor de winkels Dixons en MyCom, die gaan en blijven dicht. De Nordlys van rederij Fairtransport wordt aangevaren door een Frans vis sersschip. De soap bij de Stadspartij gaat verder. Er wordt aangifte gedaan tegen een raadslid en de ex-voorzitter. De leden van de partij kiezen tijdens een leden vergadering toch voor Peter Reenders en team. De uit de fractie gezette vijf gaan in de gemeenteraad verder als de fractie Beter voor Den Helder. Goed nieuws voor alle lieffiebbers en kenners van maritiem erfgoed in Den Helder. De historische reddingsboot de Javazee blijft behouden voor de stad. Voor het eerst in twintig jaar mag Port of Den Helder in oktober weer een boorplatform verwelkomen, de Paragon C462. Jorina Baars ver dedigt in het Amerikaanse Temecula met succes haar wereldtitel. Scholen aan Zee wordt uitgebreid met noodlo- kalen om ook asielkinderen onderwijs te kunnen bieden. November Het Gemini scoort, net als het MCA, slecht in het jaarlijkse overzicht van de beste ziekenhuizen van Nederland. Beide ziekenhuizen krijgen van Else vier de laagste score op het gebied van medische zorg en patiëntgerichtheid. Het AD is even later een stuk positiever. De verplaatsing van horeca uit de Koningstraat naar Willemsoord komt steeds dichterbij en Lida Hoogschagen wint Heel Den Helder bakt. Ook deelt de gemeente weer eens een erepenning uit, dit keer aan Cees Rondèl, wegens zijn inzet voor de Helderse stadsge schiedenis. Jeugdlintjes zijn er voor Maritza Kroon en Joey van Straalen. De lokale politiek blijkt een groot voorstander van de verkoop van het voormalige postkantoor aan Rob Scholte, al komt er ook dit jaar nog geen overeenstemming. Gezocht wordt er naar een alternatieve loca tie voor de beeldengroep "Zoveel hoofden zoveel zinnen", die nu nog op het Bernhardplein voor de oude schouwburg staat, maar daar moet verdwijnen. Natuurlijk komt ook Sinterklaas weer naar Den Helder, Marinus Vermooten laat een nieuw boek- over 125 jaar Helderse horeca - dopen. Strandpa viljoen Paal 6 bij Julianadorp gaat in vlammen op. Goed nieuws voor het Gemini, want dat krijgt geld voor een eigen Ronald McDonald huis. De maand eindigt dramatisch met een ernstig ongeval op 't Schapendijkje. Een 18-jarige vrouw raakt gewond en zal enkele dagen later aan haar verwondingen overlijden. December Aan het begin van de laatste maand van 2015 is er het nieuws dat Koen Schuiling nog zes jaar burgemeester van Den Helder blijft. De koepelor ganisatie voor dierenwelzijnsorgani- saties in Den Helder (DWO) krijgt alsnog (eindelijk) de beloofde 10.000 euro extra subsidie van de gemeente en de Veiligheidsregio Noord-Hol land Noord wint de Business Intel ligence Award. Voor het tweede jaar op rij wordt een ijsbaan opgesteld op de 'Kop' van de Beatrixstraat. Bij de bushaltes worden nieuwe, moderne displays met actu ele informatie geplaatst en de politie begint een dag in Julianadorp met de achtervolging van loslopende ezels. In de Keuzegids scoort het ROC Kop van Noord-Holland, net als in 2015, bovengemiddeld in het overzicht van beste mbo-school. En alweer een grote brand, dit keer wordt het zwembad van Ooghduyne volledig verwoest. Een paar dagen later worden drie jongens van 15 en December. Zwembad Ooghduyne gaat in vlammen op. (Den Haan Foto) 31

Levend Verleden - Den Helder | 2016 | | pagina 31