r i - 1 !W: ^"r /uli. Nieuw evenement: kussengevecht in Timorpark. Met enkele honderden deelnemers blijkt het direct een groot succes te zijn. (Van Eis Foto) zo'n 165.000 bezoekers, schat Defen sie. In het kader van Den Helder Mari tiem speelt het Helders Elftal een aan tal wedstrijden en daar zat zowaar een grote verrassing bij. Jong AZ wordt verslagen! Het Timorpark is halver wege de maand het toneel van een nieuw evenement: het kussengevecht. Het blijkt direct een groot succes, met enkele honderden deelnemers. En inwoners van de Van Galenbuurt zijn overwegend positief over hun woon omgeving, wat blijkt uit een gemeen telijke enquête. Het KNMI geeft 25 juli Code Rood af. De storm leidt tot een waar slagveld aan omgewaaide bomen en afge waaide takken. Burgemeester Koen Schuiling is eind van de maand te gast bij het pro gramma De Ochtenden op Radio 1. Hij krijgt de gelegenheid te vertellen wat er nu eigenlijk wel mooi en goed aan Den Helder is. Dat is veel, bena drukt Schuiling. Hij laat weten dat heel veel mensen behoorlijk zat zijn van het negativisme over Den Helder en dat er steeds meer mensen zijn die hem aanspreken op het vele moois dat de stad te bieden heeft. Augustus De maand begint met een feestelijk onthaal in Huisduinen van de bijna duizend deelnemers aan de Strand- zesdaagse. Een minder vrolijk begin van de maand voor bewoners van een appartementencomplex aan de Marsdiepstraat. Door brand moeten een kleine veertig bewoners van de 28 appartementen uit voorzorg worden geëvacueerd en opgevangen in het naastgelegen woonzorgcentrum De Zeester. Doel van de zwemtocht van Den Helder naar Texel is zoveel mogelijk geld verzamelen voor de stichting Spieren voor Spieren. Dit jaar kan 34.304 euro naar de stichting worden overgemaakt. In De Schooten wordt een naakte man aangehouden. Hij zwom in de vijver bij Heiligharn en probeerde anderen in het water te trekken. Op het strand wordt de nieuwe Beachclub Citadel geopend. En over water gesproken: Nieuwedieper Gert-Jan Wit moet na zo'n tien uur zwemmen de kanaaloversteek staken, vanwege een blessure aan de rechter schouder. Racing Aeolus wordt dit jaar gewon nen door DTU uit Denemarken. De wielrenner Taeke Oppewal wint de derde editie van de Ronde van Julia- nadorp. Enkele honderden genieten in Hotel Den Helder voor de opnieuw tot leven geroepen Helderse Vete- ranendag en lieffiebbers kunnen in augustus nog een keer op bezoek bij de oude schouwburg op het Bern- hardplein. Tot slot is het de maand met een hoop gedoe binnen de Stadspartij - de glo rieuze verkiezingsoverwinnaar van 2014. Eerst worden enkele raadsleden uit de fractie gezet, waardoor de coa litie haar meerderheid verliest. De partij blijft voorman Reenders trouw en neemt definitief afscheid van Daniëlle Pater, Joke Vorstman, Carlo Assorgia, Paul Koopman en Marcel de Knijf. Die geven aan desondanks de coalitie te blijven steunen en komen later met de nieuwe naam van hun fractie: Stadspartij 2.0. September Er komt eindelijk geld voor de aanleg van de weg Noorderhaaks in Julia- nadorp en in Middelzand wordt een nieuwe sportvoorziening feestelijk geopend. Het touwtrekken binnen de Stads partij houdt nog even aan en leidt zelfs tot een breuk in de coalitie. De politieke partners worden door Peter Reenders per sms aan de kant gezet, wat niet iedereen kan waarderen. Tegen het einde van de maand is een nieuwe coalitie, met zes wethouders, al gesmeed. Feest voor het Nationaal Redding museum op Willemsoord; Prinses Beatrix opent het. Aansluitend volgt een gratis toegankelijk publieksweek- einde en dat trekt gedurende de twee dagen ruim 1.500 toeschouwers naar het museum. Ook de gemeente stopt met de spreekuren van de sociale wijkteams. Er kwam niemand op af. De zendamateurs mogen eindelijk hun intrek nemen in het bunkerhuisje aan de Doggersvaart. Het nieuwe coalitieakkoord maakt duidelijk dat volledig gratis parkeren in de binnenstad wordt uitgesteld en dat er andermaal een onderzoek komt naar de toekomstige huisvesting van de gemeente. Onderzoek wijst uit dat B en W zich prima hebben gedragen in de kwestie die leidde tot het ontslag van wethouder Geurt Visser. Den Helder komt weer eens op tv en dit keer positief, dankzij een num mer van het Helderse duo Slot Slot. "Nieuwediep" werd opgepikt door TV Oranje. Aan het einde van de maand opent het nieuwe asielzoekerscen trum in de voormalige jeugdinrich ting De Doggershoek officieel zijn deuren. Oktober Na de nodige onderhandelingen treedt begin oktober een nieuwe wethoudersploeg aan: Bob Haitsma (VVD), Lolke Kuipers (D66), Edwin Krijns (CDA) en Trees van der Paard (PvdA). De wethouders Jacqueline van Dongen en Pieter Kos (Stadspar tij) worden herbenoemd. Sandra Jagt uit Julianadorp wordt op fcSK&fi 30

Levend Verleden - Den Helder | 2016 | | pagina 30