April Met behulp van een ouderwetse stormram wordt begin april het eerste gat in de muren van de voormalige bajes De Doggershoek gemaakt. De gaten zijn nodig om het complex minder op een gevangenis te laten lijken. Later in het jaar wordt het gebouw in gebruik genomen als opvanglocatie voor vluchtelingen. Een ruime opsteker voor een 39-jarige man uit Den Helder; hij wint met een kraslot een geldprijs van 25.000 euro netto. Wat hij met het geld van plan is? Een nieuw bed kopen! Een andere inwoner van Den Helder wint maar liefst 173.000 euro in de Postcodeloterij Miljoenenjacht. De perikelen rond V&D beginnen, met in april het nieuws dat de win kelketen de huur voor de winkel in Den Helder had opgezegd. Het was echter puur een onderhandelingstac tiek, V&D had geen echte plannen om de stad te verlaten. Dat wil Rob Scholte van het gelijknamige museum ook niet, maar de gemeente maakte het hem niet makkelijk. Een groot aantal bekende Nederlanders schrijft een open brief aan het college van burgemeester en wethouders van Den Helder, ter ondersteuning van de kunstenaar en zijn strijd voor behoud van zijn museum. Het Joint Logistic Support Ship Karel Doorman wordt in Den Helder offici eel in dienst gesteld. Het is het groot ste schip van de KM. Het bestuur van de Helderse Historische Vereniging (HHV) draagt dinsdag 29 april de April. Met behulp van een stormram zet burgemeester Schuiling de verbouwing in gang van de jeugdgevangenis tot opvanglocatie voor vluchtelingen. (Den Haan Foto) toren van de voormalige Opstan- dingskerk aan de H.A. Lorentzstraat in Den Helder over aan de gemeente Den Helder. Op de laatste dag van de maand wor den in Vlissingen zes Blauwe Vlaggen uitgereikt aan de Helderse vertegen woordigers van de stranden en jacht havens. Mei Een sportief succesvol begin van de maand, want FC Den Helder haalt in eigen huis de kampioenstitel voet bal van de 3e Klasse A binnen. Dat gebeurt dankzij een 1-0 overwin ning op directe concurrent VVW. Na achtentwintig jaar bondscoachschap dames basketbal zwaait Meindert van Veen af. En het bestuur van de Stich ting Kristalhelder kent de Jong Talent Prijs 2015 toe aan de 14-jarige zwem ster Amber van der Kruk. Op 4 mei wordt op Willemsoord het nieuwe monument onthuld ter nagedachtenis van de burgers die in de Tweede Wereldoorlog omkwamen tijdens hun werkzaamheden op de toenmalige rijkswerf. Donderdagmiddag 7 mei hijsen Kop Groep Bibliotheken, de Helderse His torische Vereniging en de Helderse Volksuniversiteit hun vlaggen op het dak van School 7. Hiermee vieren de toekomstige gebruikers samen met opdrachtgever Woningstichting het bereiken van het hoogste bouwpunt. De ziekenomroep van het Gemini Ziekenhuis wordt na 55 jaar per direct opgeheven. De vrijwilligers worden bedankt voor hun jarenlange inzet en de studio leeggehaald. Mei is vooral de maand van wet houder Geurt Visser, maar dan in negatieve zin. Hij neemt plots ontslag, maar komt daar later weer op terug. Hij zou zich schuldig hebben gemaakt aan ongepast gedrag. Het terugkomen op zijn besluit ontslag te nemen is volgens het college niet mogelijk. Aan het eind van de maand wordt rond de affaire Visser een extra raadsvergade ring aangekondigd. Juni Die bijzondere raadsvergadering heeft begin juni plaats. De onder vuur liggende Geurt Visser mag niet het woord voeren. Daarentegen besluit de raad dat hij per direct zijn biezen moet pakken. De gemoederen lopen hoog op, vooral binnen de Stadspartij. Fractievoorzitter Peter Reenders geeft aan zich te beraden op zijn politieke toekomst. Een dag later, na een goed gesprek, komt het nieuws dat hij aan blijft en dat alles binnen zijn partij weer koek en ei is Later in de maand wordt duidelijk dat Visser in mei niet geheel vrijwillig zijn ontslag had aan geboden. De gemeenteraad besluit tot een onderzoek naar wat inmiddels 'Vissergate' is gaan heten. De raad besluit ook om burgemeester Koen Schuiling bij de commissaris van de koning voor te dragen voor een tweede ambtstermijn van zes jaar. Tuindorp viert in juni haar 100-jarig bestaan, onder meer met paalzitten en kermis. Glenn van Nierop wint de 61e editie van de Tour de Lasalle en de Sportprijs van de gemeente Den Helder gaat dit jaar naar judoka Naomi de Graaff. Jolanda Huisman- Zits kreeg de sporttrofee 2015. Donderdag 25 juni plaatsen Kampan jedirecteur Jan Fokkinga en directeur Hans Broekmeulen van Willemsoord een handtekening onder het huur contract van de schouwburg. Aan het einde van juni ook goed nieuws voor het Gemini: de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) kent het Gemini Ziekenhuis alsnog geld voor acute verloskunde en spoedeisende zorg toe. Op de laatste dag van de maand overhandigt de lokale omroep LOS haar tv-archief aan de Helderse Histo rische Vereniging. Juli MiniRock begint met een geweldige sfeer op het festivalterrein bij 's Hee- ren Loo in Julianadorp. Totdat een zware onweersbui losbarst, wat het voortijdige einde van het muziekfeest betekent. De Marinedagen trekken 29

Levend Verleden - Den Helder | 2016 | | pagina 29