Wel en wee van Den Helder Het jaar 2015 ligt alweer een paar maanden achter ons. Een terugblik. Ruud Claessen Januari De 40e editie van de Nieuwjaars duik in Julianadorp trekt ongeveer driehonderd deelnemers. Per 5 januari beschikt het Gemini Zie kenhuis over een acute opname afdeling, de AOA. Deze verpleeg- afdeling is bestemd voor patiënten die onverwachts worden opgeno men. Saskia van Kuik wordt benoemd tot de nieuwe 'Jutter van het Jaar'. De gemeente schenkt zeventien schilde rijen met meest maritieme voorstel lingen aan het Marinemuseum. De gebroeders Fred en Hugo Jongejans van Jongejans Luchttechniek worden uitgeroepen tot ondernemers van het jaar 2014. Na een controle door de Koninklijke Marechaussee vindt de douane in de Helderse haven 794 kilo cocaïne, met een handelswaarde van ruim 28 miljoen euro. Een 27-jarige Amster dammer wordt als verdachte aange houden. Later zouden nog meer aan houdingen volgen. En op de laatste dag van januari het bericht dat een 36-jarige man uit Den Helder is over leden aan de gevolgen van een mis handeling nabij 't Wijkhuis in Nieuw Den Helder. Februari Paviljoen Citadel op het strand van Den Helder gaat verloren door brand. Tessa Braaf en Cassidy Schreuder worden gekozen tot de twee voorlees- kampioenen van Den Helder. "Bij het verlenen van een vergunning voor het nachtelijke Tumba feest in 't Wijkhuis, waarbij 31 januari een bezoeker om het leven kwam, is zorgvuldig gehan deld." Dat schrijft burgemeester Koen Schuiling in antwoord op vragen van uit de Helderse gemeenteraad. Half februari is er een open dag van de nieuwe schouwburg De Kampanje in aanbouw. Meer dan duizend men sen genieten van een rondleiding of doen op eigen gelegenheid een rondje in het nieuwe stadstheater op Wil lemsoord. De nieuwe parkeergarage in de Sluis dijkstraat is mooi, maar blijkt nog niet af. Het college laat weten dat er alsnog een overkapping op de garage zal komen. Die is nodig om wateroverlast tegen te gaan. Wethouder Odd Wag ner opent zaterdag 21 februari het landelijke 'Glazen huis voor de zorg', gevestigd in het Stadspark van Den Helder. In het huis vraagt de vakbond FNV tot 12 maart aandacht voor de gevolgen van de 3 miljard euro die het kabinet op de zorg bezuinigt. Onbekenden plegen op de laatste dag van februari een ploffiraak op de pinautomaat (ING) bij winkelcen trum Dorperweerth. Op dezelfde dag kwam ook het bericht dat de oudpa- pierploeg van De Jutter het na vele jaren definitief voor gezien hield. Maart Voor wethouder Pieter Kos begint de maand maart met een motie van wan trouwen. Die wordt ingediend tijdens een debat over zijn functioneren met betrekking tot het Rob Scholte Museum in het vroegere postkantoor aan de Middenweg. Volgens D66 had KOS "de raad bewust onjuist voorgelicht, heeft hij informatie achtergehouden en is hij zonder mandaat te hebben verplichtin gen aangegaan". De motie wordt met 15 stemmen voor en 16 tegen weggestemd. Andere wethouders hebben vrolijker dingen om zich druk over te maken. Zo nemen Odd Wagner en Dirk Pastoor deel aan een wedstrijdje ramenlappen. Wagner wint. Maart. Opening MFC 't Dorpshuis in Julianadorp. Er zijn verkiezingen, zowel voor de provincie als voor het waterschap. De verkiezingen voor Provinciale Staten worden in Den Helder gewonnen door de PVV. De groep Groen, Water Land wordt veruit de grootste in het Waterschap. Aukelien Jellema (PvdA) en Hanneke Kaamer van Hoegee (VVD) krijgen een plek in Provinciale Staten, maar geen van de lokale kandidaten voor het Water schap weet bij de verkiezingen vol doende voorkeurstemmen te behalen om een plek in dit bestuur af te dwin gen. Het duurde even voor het rond was, maar op 28 maart wordt dan toch MFC 't Dorpshuis in Julianadorp officieel geopend. Al een aantal jaren geleden is een aanzet gemaakt om het Trefpunt in Middelzand te verbouwen tot een eigentijds complex zoals het nu uitein delijk is, een Dorpshuis voor Juliana- dorp met sportaccommodaties voor basisscholen en sportverenigingen. Aan het einde van de maand besluit de gemeenteraad dat het nieuwe horeca- plein achter de Koningstraat genoemd zal worden naar Anton Pieck, een van de bekendste oud-inwoners van de stad. Eind maart ook doet zich een grote stroomstoring voor. Zowel in Den Helder als in Julianadorp zitten mensen ruim een uur zonder elektri citeit. De oorzaak is een defect in een hoogspanningsstation in Diemen. 28

Levend Verleden - Den Helder | 2016 | | pagina 28