Ver dwalen VII Ko Minneboo Dit jaar viert het Leger des Heils het feit dat het 125 jaar geleden is dat haar afdeling Den Helder werd opgericht. Die oprichting was aan de Spoorgracht in Nieuwediep, de gracht waar ook haar latere onder komen kwam. Den Helder werd in 1891 het 45e korps van het leger dat in 1878 door William Booth in Engeland was gesticht. Regelmatig is er in Levend Verleden aandacht aan het Leger des Heils besteed. In het nummer van december 1996 heeft erelid Jan Bre- mer haar geschiedenis zelfs uitgebreid beschreven. Ruim een jaar voor de oprichting van het Helderse korps, stond het vol gende bericht in 't Vliegend Blaadje, de KLEINE COURANT voor Helder, Nieuwediep en Texel. Een schipper met een talrijk kroost, hier eenigen tijd vertoevende, verloor zijn vrouw, terwijl hem geheel de mid delen ontbraken om de kosten eener begrafenis te kunnen voldoen. Wij maken daarom met genoegen melding van de pogingen door de bestuurderen der Verenigingen 'Ontwaakt bij Tijds' en 'Harmonie' aangewend bij enige schippers en gegoede burgers aan de Binnenhaven, waar het gelukt is een voldoende som geld bijeen te krijgen om die kosten te kunnen bestrijden. 't Vliegend Blaadje, 22 januari 1890. Door genealogisch onderzoek ont dekte ik vele jaren geleden de vereni ging 'Ontwaakt bij Tijds'. In het Vlie gend Blaadje van 14 mei 1890 stond namelijk haar prachtige advertentie bij het vijftigjarig huwelijk van mijn voorouders. Een zoektocht naar meer informatie over de vereniging leverde indertijd de beschrijving op van een vermelding in de Staatscourant. Onderlinge Vereeniging van de ballas- De Maranathakerk voor de renovatie. ters, toetuigers en steenkolenwerkers, onder de zinspreuk "Ontwaakt bij Tijds". Opgericht 30 maart 1876. Koninklijk Besluit 10. Plaatsing in Staatscourant 17 juni 1876. Doelstelling: Gezellige bijeenkomsten, het oprichten van een ondersteunings fonds. Het Leger des Heils aan de Spoorgracht (1934). Tijdens de verbouwing in 1947 werd het portiek met de grote deuren aangebracht. 25

Levend Verleden - Den Helder | 2016 | | pagina 25