Een ingekleurde foto uit de beginjaren van Tuindorp. waan te laten, dat de Amsterdammers allen gewend zijn op achterkamers te wonen, wil hij even mededeelen, dat hij en de meesten van zijne mede bewoners, in Amsterdam bewoners waren van de Indische buurt en de meeste woningen daar bevatten: voor-, achter- en zijkamer, alcoven, keuken en zolder en alle woningen doorloopend privaat of waterclosets, dus dat ook wij wel aan goede wonin gen gewend waren.' Zwijnenboel 'Maar nu de omgeving, Mijnheer', zo vervolgt Audenaerde zijn ingezonden brief. 'Toen wij hier een paar dagen waren gearriveerd, verscheen de eerste kennismaking met onze Overheid in den vorm van belastingpapieren. Wij begrijpen, dat belasting moet worden betaald, maar wij begrijpen niet, dat de vroedschap dezer Gemeente, die in zake belasting zoo vlug is, ons in zoo'n zwijnenboel als het thans is, laat bivak- keeren zonder in te grijpen. Onderge- teekende zou willen, dat diegenen, die met mooi of goed weer ons dorp heb ben bezocht, ons thans ook eens met een bezoek kwamen vereeren, tevens dat zij, die nu ook onze Gemeente raadsleden zijn, zich op de hoogte stelden van de smerige modderpoel, waardoor wij moeten marcheeren om ons naar ons werk in de kom der gemeente en de kinderen om zich naar school te begeven.' Bewoners klagen over het ontbreken van een brievenbus - wandelen naar de stad kost tien minuten. De directeur van de Posterijen weigert bij de laatste postbezorging Tuindorp aan te doen. De Stoombootdienst Zur Mühlen wil er geen bestellingen afleveren, omdat Tuindorp te afgelegen ligt. In een brief aan de gemeenteraad vragen enkele bewoners om voor 1915 te worden vrijgesteld van de gemeentelijke inkomstenbelasting. 'Door de modder, welke den weg naar Tuindorp haast onbegaanbaar maakte gedurende de regendagen die voorbij zijn en waarschijnlijk nog zullen komen, hebben we veel schade Het leggen van de eerste steen voor de woningen in Tuindorp in 1915 werd op deze wijze vereeuwigd. 11 Vuïndcrp, ÏVfl beider.

Levend Verleden - Den Helder | 2016 | | pagina 11