Schenkingen Met regelmaat ontvangt de vereniging schenkingen, waarbij het afgelopen jaar de schenking door het gemeen tebestuur van een deel van hun his torisch kunstbezit aan de HHV de belangrijkste was. Tijdens een werkbezoek van het col lege van burgemeester en wethouders op 28 april 2015 in Fort Kijkduin, is een schenkings-overeenkomst onder tekend. Sommige stukken die voor Fort Kijkduin van belang waren wer den door ons aan hen afgestaan. Een paar belangrijke stukken zullen veilig worden opgeborgen bij het Regionaal Archief. Regionaal Archief Alkmaar In het kader van het oprichten van een Helders Historisch Centrum in de hal van Gebouw School 7 zijn er prettige en vruchtbare contacten met het Regionaal Archief Alkmaar (RAA). In het bijzonder ging dit op voor het ontwikkelen van een op Den Helder toegespitste interessante website, vergelijkbaar met de website 'www.alkmaaropdekaart.nl. Deze website koppelt informatie uit diverse (externe) databases en toont dit op een informatieve en toegankelijke manier op de kaart van Google Maps. Het inrichten van een dergelijke web site vergt echter erg veel werk van de vrijwilligers. Zo moeten er historische kaarten geselecteerd worden, belang rijke objecten/plekken worden aange duid, inclusief een foto en een korte beschrijving, verdere thema's bedacht worden voor plaatsing op deze web site (Koninklijke Marine, bunkers, forten, haven, Huisduinen etc.) en punten voor in de thema's. Inmiddels is www.denhelderopdekaart.nl online! Zij het nog in zeer bescheiden vorm. Diverse werkgroepen De beeldbank dijt nog steeds uit en bevat nu meer dan 53.000 foto's. Het is veel werk om nieuw aangeleverde foto's te scannen en op de juiste plaats in de beeldbank te zetten. Diverse fotoar chieven krijgen hun plaats in de beeld bank. De videowerkgroep is voorlopig nog wel enige jaren zoet voordat alle video's zijn gedigitaliseerd. De bibliotheek wordt opgeschoond en beter toegankelijk gemaakt, ook met het oog op de aanstaande verhuizing. Eind januari 2015 zijn alle inge bonden jaargangen van het Helders Weekblad aan de HHV geschonken en overgebracht naar de vereni gingsruimte. Een zware klus voor de betrokken medewerkers. Website http://www.helderse historischevereniging.nl Via de contact-pagina van de website komen vrijwel wekelijks verzoeken om informatie binnen bij de vereni ging, afcomstig uit het hele land en soms van daarbuiten. Het managen en beantwoorden van deze verzoeken om informatie legt een behoorlijk beslag op de medewerkers. Het aan melden als lid via de website maakt de verwerking daarvan in de ledenadmi nistratie echter veel eenvoudiger. Dui delijk is dat de website zijn nut heeft. Tot slot Het afgelopen jaar is weer gebleken dat onze vereniging duidelijk in een behoefte voorziet en dat zij zich mag verheugen in een enthousiaste groep vrijwilligers. Bij het inrichten van de nieuwe huisvesting en van het Hel ders Historisch Centrum, en vooral ook bij de voorbereiding daarvan, zullen wij weer een beroep op hun inzet moeten doen. Dankzij hen kun- nen wij voortgaan met ons werk. Wij spreken ook onze dank uit aan het gemeentebestuur en aan de directie van Woningstichting Den Helder voor het in ons gestelde vertrouwen. Tot slot bedanken wij al onze leden; zij zijn tenslotte de vereniging. Wij zien de toekomst met vertrouwen tegemoet. 31

Levend Verleden - Den Helder | 2015 | | pagina 31