Jaarverslag bestuur 1 juli 2014 - 30 juni 2015 Hieronder volgt een beknopt jaar verslag van de secretaris. Indien u het volledige jaarverslag wilt lezen dan kan dat op de website van de vereniging onder het hoofd infor matie/bestuur/ledenvergadering. Inleiding Er is veel gebeurd het afgelopen jaar: niet alleen is een besluit genomen over de toekomstige huisvesting, ook is de vereniging meer naar buiten getreden door de medewerking van haar vrijwilligers aan de Projectwin kel Stadshart. Door middel van een themanummer van Levend Verleden is bijzondere aandacht geschonken aan de Tweede Wereldoorlog. Ook is de vereniging verlost van een onroe rende zaak die in financieel opzicht zorgen baarde en ten slotte gaat de vereniging in gesprek met de Helderse Vereniging voor Sociale Geschiede nis. Toekomstige huisvesting Inmiddels heeft zowel de gemeente als Woningstichting Den Helder voor vier jaar een tegemoetkoming in de jaarhuur toegezegd. Omdat daarmee feitelijk de huur voor de komende vier jaar gedekt is, heeft het bestuur besloten het licht op groen te zetten voor de verhuizing. De bijdragen van de gemeente en van Woningstichting zullen niet rechtstreeks worden over gemaakt aan de HHV maar worden verdisconteerd in de exploitatiesub sidie aan de KopGroep Bibliotheken respectievelijk verrekend in de huur prijs. De HHV krijgt de beschikking over een eigen ruimte van ca. 64 m2 op de begane grond aan de zijde van de Weststraat, met werkplekken voor 6 tot 8 computers. Verder krijgt de HHV een afgesloten ruimte van ca. 40 m2 voor het semi-statisch archief. In de centrale hal wordt een 'histo risch punt' ingericht. Er is een bedrag beschikbaar voor de verhuizing en de inrichting. Projectwinkel Stadshart Met het verlenen van medewerking door onze vrijwilligers aan de Pro jectwinkel Stadshart (een activiteit van Woningstichting Den Helder) gevestigd in het voormalige Hotel Bakker in de Spoorstraat, timmert de vereniging meer aan de weg. Wel iswaar is de Projectwinkel alleen op zaterdagmiddag en tijdens de Jutters- markten geopend, maar door de meer in het oog vallende maquette van het stadscentrum en van 'onze' panelen en andere digitale presentaties, mag de winkel zich in een warme belang stelling verheugen. Het is soms een drukte van belang en er worden gere geld aardige contacten gelegd en het levert ook nieuwe leden op. Themanummer en Husidina In april verscheen het themanum mer Helderse oorlogswondendat positief is ontvangen. Als we het over uitgaven van de vereniging hebben, dan mag vanzelfsprekend niet onver meld blijven het boek Husidina, de geschiedenis van Huisduinen en Den Helder tot 1814, geschreven door ons erelid drs. Jan T. Bremer. Het is een prachtig boek van 352 pagina's over de geschiedenis van de Noordkop vol met kleurenillustraties en nooit getoonde kaarten. HVSG Aan het slot van de algemene inlei ding vermelden wij dat de vereniging in gesprek is met de Helderse Ver eniging voor Sociale Geschiedenis teneinde de mogelijkheden van een fusie tussen beide verenigingen te bespreken. Leden De vereniging telde op 30 juni 2015 823 leden. Wij blijven aandacht vra gen voor het instromen van nieuwe, en vooral ook jongere leden. Bestuur Na de Algemene Vergadering van 18 november 2014 bestaat het bestuur uit de volgende personen: Ko Minneboo (voorzitter), Jan van Herwijnen (secretaris), Jaap Warbout (penningmeester), Nico Bais (vice- voorzitter), Judith Boxhoorn, Maar ten Noot, Arie van der Ree, Liz van der Star en Hans Swagerman. Het bestuur probeert meer structuur in de vereniging te brengen door het instellen van een aantal werkgroepen, met daarin zowel bestuursleden als vrijwilligers. Deze werkgroepen zijn: a) archief, b) publicaties, c) commu nicatie en presentatie, d) financiën en werving en e) service. Kerktoren/ Torenfonds Op 16 april van dit jaar was het einde lijk zo ver: met het ondertekenen van de notariële akte nam de gemeente de eigendom van de toren weer over en is de vereniging verlost van de verant woordelijkheid voor de toren. Het hele proces heeft wel de nodige tijd gekost: al in Levend Verleden van juni 2011 werd gerept over de beslissing van de vereniging om een punt te zetten ach ter - wat genoemd werd - dit onroerend goed-avontuur. Overigens blijft de toren als een markant punt bewaard: de gemeente heeft besloten om gelden te reserveren voor de instandhouding en restauratie van de toren. Inmiddels is daarmee begonnen en in combinatie met het gereedkomen van tien woningen in het kerkgebouw kan gesproken worden van een aanzienlijke verbetering van het aanzien van dit gedeelte van de stad. 30

Levend Verleden - Den Helder | 2015 | | pagina 30