Helpers beloond met ereteken De watersnoodmedaille in zilver werd uitgereikt aan Menno Huizinga, doopsgezind predikant te Schagerbrug en secretaris van het Watersnoodcomité Anna Paulowna. ('s Rijks Munt, Paleis Het Loo, Apeldoorn) 29 Als blijk van erkenning voor 'uitste kende daden' bij de watersnood werd een ereteken in zilver toegekend aan: D. Rezelman, heemraad en waarne mend dijkgraaf van de Anna Paulow- napolder; J. Nieuwdorp, waterbouw kundige, tijdelijk in dienst bij de Anna Paulownapolder; C. Wijdenes Spaans, burgemeester van Anna Paulowna; Ds. Menno Huizinga, doopsgezind predikant te Zijpe; L.A.C.M. Doorman, luitenant ter zee 2e klasse, Kon. Marine (broer van Karel Doorman); L. Weber, majoor der infanterie Oost-Indische leger; H.G.M. Highly, eerste luitenant der veldartillerie; W.N.A. van Es, kapi tein der genie Oost-Indische leger en S. Schoen, soldaat der landweerartil lerie, allen uit Den Helder. Het ereteken in brons werd toegekend aan: L.Tiessen, rijksveldwachter, Anna Paulowna; R. Dekker, opzichter Anna Paulownapolder; J. Benema, huisschil der, Anna Paulowna; A. de Boer, onder wijzer, Anna Paulowna; Abr.Dekker, timmerman, Anna Paulowna; C. Dek ker, metselaar, Anna Paulowna; P. Dekker, koetsier, Anna Paulowna; K. Groet, landbouwknecht, Anna Pau lowna; P. Keuris, visser en watermole naar, Anna Paulowna; D.F. Webeling, betonwerker, Anna Paulowna; M. Wis- sekerke, smid, Anna Paulowna; J. Omis, visser, Wieringen; J. Kater, landbouwer, Wieringerwaard; J.F.J. Visser, kwartier meester Kon. Marine; D.J.A. Zoeten- dorp, stoker 1e klas Kon. Marine; C. Konings, matroos 3e klas Kon. Marine en D. van Heteren, onderbaas, allen uit Den Helder.

Levend Verleden - Den Helder | 2015 | | pagina 29