Van het Bestuur Ko Minneboo De verhalen in ons themanummer hebben diepe indruk gemaakt. Helderse oorlogswonden, een meer pakkende titel had de redac tie niet kunnen bedenken. Zoals in april al verwoord, de redactie moest keuzes maken: "Wat wel, wat niet. Er is hier te veel gebeurd". Ook in dit kwartaal blad daarom nog aandacht voor 1940 - 1945. De komende periode zal voor de vereniging erg druk worden. Nadat u op de ledenvergadering akkoord was gegaan met de rand voorwaarden die het bestuur had voorgesteld om tot ver huizing naar school 7 over te gaan bleek dat de gemeen telijke subsidieregelingen onze uitgangspunten niet helemaal mogelijk maakten. Bestuurlijk overleg met de betrokken wethouder heeft tot afspraken geleid die zowel het college van B&W als uw bestuur voldoende zekerheid bieden om onze verhuizing daadwerkelijk te realiseren. Details en ver antwoording komen uiteraard op de jaarvergadering. Noteert u de datum vast in uw agenda: dinsdag 17 november in de Vredeskerk Er wordt nu gewerkt aan de inrichting en verhuizing naar school 7. Aan een eerste opzet om ook de historie van Den Helder in dat gebouw zichtbaar te maken. De HHV vlag was al te zien bij het bereiken van het hoogste punt op 7 mei. Vanaf volgend jaar moet stap voor stap duidelijker worden wat wij bedoeld hebben met "samen werken en naar buiten treden". Geen misverstand, met de verhuizing stopt het verhaal niet, maar gaat het eigen lijk pas echt beginnen. Samen meer energie, meer middelen, meer moge lijkheden. Daarom nog maar een keer herhaald: "De rijke en in werkelijk heid ook vaak arme geschiedenis van onze stad, en tegelijkertijd water bouwkundig en historisch gezien deze zo bijzondere kop van Holland, zijn het echt waard om binnen en buiten André Koning, wethouder Dirk Pastoor en onze voorzitter bij het ondertekenen van de contracten op 28 april 2015. (Foto Piet Zeeman) onze gemeente veel meer bekend en zichtbaar te worden." Dat geldt ook voor de culturele wer ken die de gemeente aan ons, aan het Marinemuseum, en aan de Stelling van Den Helder heeft overgedragen. Sommige werken worden trouwens naar de kwaliteitseisen van deze tijd veilig opgeslagen bij het Regio naal Archief in Alkmaar. Zij blijven eigendom van de HHV, maar de archivaris van de gemeente Den Hel der en zijn professionele medewer kers beschikken in Alkmaar over de kennis en geconditioneerde ruimten die nodig zijn om de werken en dos siers voor ons nageslacht te bewaren. Voor ons nageslacht, maar uiteraard ook voor ons, die daarbij wel hier in Den Helder ontsloten moeten worden. Dat spel, samen opslaan, ontsluiten en zichtbaar maken is de uitdaging voor de toekomst. Een toekomst met toch ook heel andere communicatiemiddelen. Maar ook met wat altijd nodig zal blijven: enthousiaste vrijwilligers. Die kunnen nooit gemist worden! En helaas, die zijn er eigenlijk ook altijd te weinig. De gemeente heeft dus een deel van haar culturele erf goed aan ons overgedragen. Wij hebben de kerktoren in de Lorentzstraat aan de gemeente teruggegeven. En dat niet zo maar, als een goede bankier hebben wij er ook nog een zak geld bij gedaan. Welke gemeente heeft dat geluk, zo maar een beeldbepalende toren en geld van haar historische vereniging cadeau krijgen. Het heeft lang geduurd, maar de akte is op 16 april gepasseerd bij de notaris en daarmee is een positief einde gekomen aan een toch wat vreemde regeling vanuit het verleden. Maar vooral, deze beeldbepalende toren is voor Den Helder behouden. De overdrachten hebben wij definitief gemaakt toen het college van B&W op werkbezoek kwam bij de HHV. Plaats van handeling, het vernieuwde fort Kijkduin. Gastheer was daarom André Koning. De trotse beheerder van dat vernieuwde oude fort. Ga maar (weer) eens kijken, het is echt de moeite waard. 2

Levend Verleden - Den Helder | 2015 | | pagina 2