1945 Noodlanding van een B17 bij boer Rampen aan de Middenvliet3 februari 1945. 6 januari Luchtaanval op het radarstation bij Den Helder. Geen resultaten bekend. 17 januari Grote luchtaanval op luchtafweerstellingen en op schepen op het Marsdiep. Twee schepen werden tot zinken gebracht. Vier vliegtuigen werden neergeschoten en twee Beaufighters komen met elkaar in botsing bij Wieringerwaard en storten neer. Negen vliegers komen om. 24 februari Luchtaanval op de spoorbrug bij Koegras. De woning van de overwegwachter werd zwaar beschadigd, terwijl een 15-tal wo ningen geringe schade opliepen. 13 april Aanval op de geschutsopstellingen ter ondersteuning van de opstand van de Georgiërs op Texel, om te proberen de kustbatte- rijen die hen onder vuur namen het zwijgen op te leggen. Zware schade Havenplein en monument "Voor hen die vielen". Ook bommen bij het Badhotel te Huisduinen. Bronnen: En nooit was het stil, twee delen. Gerrit J. Zwanen burg, een uitgebreide opsomming van alle lucht acties boven Nederland. Opgegraven Verleden, Jan Carsjens en Piet Riteco. De burgers van Den Helder, Anthony van Kampen. Artikelen in het blad van Crescendo van N.J.J. de Vroome en D. Pronk. Diverse lijsten en dagboeken van onbekende au teurs. Gemeentelijke lijst van slachtoffers en bombarde menten. Diverse bommenkaarten van de Gemeente Den Helder. Archief Piet Riteco. Archief Jan van Tongeren. Het laatste bombardement van de oorlog op 13 april 1945 richtte veel schade aan op het Havenplein. 90

Levend Verleden - Den Helder | 2015 | | pagina 90