14 januari Brandbommen op landerijen en tuinen nabij de Mid denweg en Jan Verfailleweg. 8 februari Bommen op de Hugo de Grootstraat en nabij de Dog gersvaart. Vier doden en drie gewonden. Luchtaanval op de rede van Den Helder. 12 februari Luchtaanval op schepen op de rede van Den Helder. Geen resultaten bekend. 15/16 februari Brandbommen op Den Helder. Geen resultaten bekend. 22 februari Luchtaanval op schepen in het Schulpengat. 22 maart Luchtaanval van grote hoogte op Knickebeininstallatie (Duits vliegtuiggeleidesysteem) in de duinen t.h.v. de Middenvliet. Verder brisantbommen op landerijen gele gen tussen de Rijksweg, spoordijk en Langevliet. 26 maart Luchtaanval van grote hoogte op Knickebein in de dui nen t.h.v. de Middenvliet. Niets bekend. 30/31 maart Luchtaanval van grote hoogte op Knickebein in de dui nen t.h.v. de Middenvliet. Niets bekend. 22 april Luchtaanval waarschijnlijk op de Knickebein. Bommen vallen aan de Middenvliet, Zanddijk en in de duinen. 29 mei Luchtaanval op de Marine Artillerie Abteilung Den Helder. Duitsers meldden geen schade. 20 juni Luchtaanval op schepen in de haven. Bommen vallen op de werf, Binnenhaven en Buitenhaven. Lichte schade. 20 juli Luchtaanval op Den Helder. Bommen vallen aan het eind van de Binnenhaven. 12 september Luchtaanval op schepen op het Marsdiep. Twee vliegtui gen neergeschoten, drie vliegers sneuvelen. 23 september Luchtaanval op schepen op het Marsdiep. Bommen op de haven, fort Erfprins en fort Dirks Admiraal. Een vliegtuig neergeschoten, twee vliegers komen om. 25 september Luchtaanvallen op luchtafweerstellingen, op schepen op het Marsdiep en fort Oostoever. Drie vliegtuigen neer geschoten, waarbij zes vliegers sneuvelen. Drie schepen zinken. Duitse Flak in de nacht. Duitse militair met een Engelse blindganger, 250 pond brisantbom. Aanval van Beaufighters bij Den Helder op 23 september 1944. 89

Levend Verleden - Den Helder | 2015 | | pagina 89