8 december Luchtaanval op de haven. Bommen vallen in de Binnenhaven en op de Atjehloods. Het vliegtuig wordt neergeschoten door luchtafweer en stort in zee, twee vliegers komen om alsmede een burger. 17 december Overvliegend vliegtuig wordt hevig beschoten door de luchtafweer. Hierdoor ontstaat lichte schade aan huizen door granaat scherven. Vier personen gewond. 23 december Luchtaanval op Willemsoord. Drie bommen vallen ook op de Zuidstraat/Keizersgracht. Gevolg zes doden en tien gewonden. 1943 19 februari Zware luchtaanval op Willemsoord. Zware schade op de Rijkswerf. Veel bommen ook op de stad, met name in de Hector Treubstraat en de Sluisdijkbuurt. Er vallen 52 doden, waaronder 38 man werfpersoneel. Verder 71 gewonden. 15 maart Luchtaanval op schepen in het Schulpengat. Er is schade aan de schepen. 10 juni Luchtaanval op schepen op het Marsdiep. Een aantal schepen werd beschadigd. 19 juni Luchtaanval op het spoorwegstation, beschadigd werden het kantoor van de NS en 5 woningen in de Boerhaavestraat. Een dode en drie lichtgewonden. Vliegtuig neergeschoten door luchtafweer van de Kooy. Toestel komt neer bij de Doggersvaart waarbij de piloot om het leven 18 juli Luchtaanval op schepen op het Marsdiep. Twee vliegtuigen neergeschoten. Een komt neer in de 2e Vroonstraat. De vliegers Kidd en Stevenson sneuvelen hierbij. Voor hen is later een monument opgericht. Vier huizen in de 2e Vroonstraat en een pakhuis in de Oostslootstraat verwoest. 16 augustus Luchtaanval op de Kooy. Bommen vallen bij de van Foreestweg in Julianadorp. 5 november Luchtaanval op Den Helder, brandbommen op de werf en de binnenstad. Veel huizen werden zwaar beschadigd welke moes ten worden afgebroken. Een persoon komt om, een zwaar en vier licht gewonden. 4 december Vliegtuig aangevallen door nachtjager, bommen vallen in het Koegras tussen Doggersvaart en Zanddijk. Drie huizen aan de Doggersvaart beschadigd. 1944 2 januari Luchtaanval op de Kooy. Bommen in het Koegras tussen de Callantsogervaart en de van Foreestweg. 4 januari Luchtaanval op de Kooy. Ook bommen op landerijen en tuinen nabij de Middenweg en Jan Verfailleweg. Aftraak van de Kanaalweg gezien vanaf de Kerkgracht in 1944 t.b.v. de aanleg van de Atlantikwall. Rechts op de foto een gecamoufleerde Duitse kanonkazemat van het type 631. Op het Marsdiep liggen Duitse schepen ten anker. 88

Levend Verleden - Den Helder | 2015 | | pagina 88