Duitse militairen bij het wrak van een Stirling bommenwerper in de nacht van 3 op 4 juni 1942 neergestort op het Kuitje. 1942 28 januari Bommenwerper neergeschoten door luchtafweer en stort neer op een huis in de Langestraat. Twee Engelse bemanningsleden komen om, twee worden krijgsgevangen. Twee burgers komen om in het getroffen huis. Vliegtuig neergeschoten door luchtafweer en stort neer op het weiland van Oukes even ten zuiden van de Linie tussen Westoever en Dirks Admiraal. Alle vier Engelse bemanningsleden komen om. 4 juni Bommenwerper neergeschoten door nachtjager en stort even ten zuiden van Oostoever op het Kuitje neer, zeven Engelse bemanningsleden sneuvelen, een raakt krijgsgevangen. Luchtaanval op de Kooy. Vliegtuig neergeschoten door de luchtafweer en stort neer 330 m noordoost van de Kooy op het Wad. Drie Amerikaanse bemanningsleden sneuvelen, een raakt krijgsgevangen. 21 juli Luchtaanval op de Kooy, vier bommen van grote hoogte afgeworpen. 29 juli Luchtaanval op de Kooy. Geen verdere gegevens. 13/14 september Luchtaanval op Den Helder. Bommen op de stad, geen verdere gegevens. 18 september Luchtaanval op Den Helder. Vier bommen vallen op het waterleidingsgebied. Kleine brand. 21 september Luchtaanval op de Kooy, er vallen enige bommen. 8 oktober Vliegtuig neergeschoten door luchtafweer, komt neer 1500 m zuid van de Kooy vlak bij de spoorlijn, vier Poolse bemannings leden overlijden, een man raakt krijgsgevangen. 15 oktober Luchtaanval op de haven. Vier bommen vallen op de Buitenhaven. 27 oktober Luchtaanval op de haven. Verder geen gegevens. 29 oktober Luchtaanval op de haven. Bommen vallen op de Rijkswerf en op het KIM. Een dode en drie gewonden. 30 oktober Luchtaanval op de haven. Bommen op de Rijkswerf. Vliegtuig neergeschoten door luchtafweer, raakt de Nieuwe kerk en stort neer in de Californiestraat/Kapperstraat, drie burgers en twee Engelse piloten komen om. 87

Levend Verleden - Den Helder | 2015 | | pagina 87