de Kooy. Geen bijzonderheden bekend. de Kooy. Luchtaanval op de haven waarbij vijf bommen vallen aan de voet van fort Harssens. 27 april Luchtaanval op 28 april Luchtaanval op 29 april Luchtaanval op schepen in Noord Hollands Kanaal bij de Kooy. Volgens piloten gemist. I mei Luchtaanval op Den Helder en op de Kooy. Bommen op diverse plaatsen in de stad en op de Kooy. Vier personen overlijden en twee ernstig gewonden. Een vliegtuig wordt neergeschoten en stort in zee. Hierbij komen alle vier Engelse bemanningsleden om. 9 mei Luchtaanval op de haven. Bommen op de Buitenhaven Luchtaanval op Huisduinen. Brisant bommen bij de vuurtoren en een brandbom nabij de kerk. II mei Luchtaanval op Den Helder. Er vallen geen bommen. Vliegtuig vuurde met mitrailleurs. Een persoon licht gewond. 17 mei Luchtaanval op Willemsoord. Vijf bommen op de glooiing van de zeedijk nabij de Louise batterij. De tweede luchtaanval vond plaats op de Kooy alwaar vijf bommen werden afgeworpen. 13 juni Keizersgracht bij de Trechtersteeg 1 mei 1941. Luchtaanval op de Kooy en op Den Helder. Bommen vallen op de Liniegracht nabij het Timorpark. Grote schade in de Ceramstraat. 26 juni Luchtaanval op Den Helder en op de Kooy. Op de rede worden 3 bommen afgeworpen. Luchtaanval op Den Helder. Geen gegevens van Duitse zijde. 7 juli Luchtaanval op Den Helder. Bommen bij Pyrotechnische Werkplaats en nabij hotel Den Burg. 8/9 juli Luchtaanval op Den Helder. Bommen vallen bij Erfprins, Pyrotechnische Werkplaats en de Kooy. 12 augustus Luchtaanval op de Kooy. (Eerste luchtaanval door B17 Flying Fortress). De Kooy meldt echter niets. 15 augustus Luchtaanval op de Kooy. Zeven explosie ve en circa zestig brandbommen worden op het vliegveld en omgeving afgewor pen. Schade aan zeven huizen aan de Doggersvaart. 12/13 oktober Luchtaanval op de haven, waarbij een schip wordt getroffen. 31 oktober Bommen op de Oude Helder in de Dijk- straat, er vallen twee doden. Westgracht 30 oktober 1941, met links de Breewaterstraat. De Duitse soldaat staat op de Keizersgracht nabij de Rehobothschool. 86

Levend Verleden - Den Helder | 2015 | | pagina 86