17 november Luchtaanval op de haven. Bommen vallen in de Tuinstraat en Asterstraat. Daarbij valt een dode. 22 november Luchtaanval op Willemsoord. Er vallen vier bommen op de werf, Hr.Ms. Gelderland en nabij de Pyrotechnische Werkplaats. 24 november Luchtaanval op de haven en op de Kooy. Vijf bommen vallen nabij de Pyrotechnische Werkplaats. 25 november Luchtaanval op de Kooy en op de haven. Brandbommen vallen nabij de Kooy, maar ook bommen of luchttorpedo's op de Kei zersgracht en de Pyrotechnische Werkplaats. 13/14 december Twee luchtaanvallen op Willemsoord. Bommen vallen in het Marsdiep. 1941 9/10 januari Luchtaanval op de Kooy met boordwapens. 16/17 januari Luchtaanval op Den Helder. Bommen op de rede en Huisduinerweg, Schade hoofdwaterleiding, waardoor de stad 24 uur zon der water komt te zitten. Er vallen twee doden. 10 februari Luchtaanval op de Kooy, waarbij 3 brisantbommen en veel brandbommen in de nabij gelegen landerijen terecht zijn gekomen. 14 februari Luchtaanval op de Kooy. Bommen nabij de Kooysluis in de Balgzandpolder. Lichte schade aan de sluiswachterswoningen. 16 februari Luchtaanval op Den Helder. Vijf brisantbommen nabij de spoorlijn tussen de Doggersvaart en de Linie. Brandbommen nabij en op de Nieuweweg. De telefoonleidingen langs de spoorlijn beschadigd. 23 februari Luchtaanval op Den Helder. Brisantbommen op de Buitenhaven en nabij de strekdam. 28 februari Vier brisantbommen afgeworpen, welke zijn terecht gekomen op de Buitenhaven nabij de marine schutsluis (bij het Haven kantoor). Brisantbommen op de Oude Kerkstraat en de Langestraat. Een persoon gedood en een gewond. 1 maart Luchtaanval op de Kooy. Bommen bij de Kooy, de Buitenhaven, de sluis en op fort Erfprins. 2 maart Luchtaanval op Den Helder en op de Kooy. Bommen op de strekdam aan de Buitenhaven en drie brisantbommen nabij de Kooy. 3/4 maart Luchtaanval op de haven. Piloot meldt grote explosie. Geen gegevens bekend van Duitse zijde. 7 maart Luchtaanval op de haven, twee bommen op de Rijkswerf waarbij de machineconservatie zwaar beschadigd werd. Vier ernstig gewonden. 8 maart Luchtaanval op Den Helder. Negen brisantbommen vallen nabij de Gemeentereiniging aan de Rijksweg. Geen schade. 13 maart Luchtaanval op de Kooy. Drie brisantbommen op de zuidkant van de Kooy. Geen schade. 18 maart Luchtaanval op de haven. Enkele bommen komen neer nabij de radiopost van de Kooy. 23/24 maart Luchtaanval op de haven. Bommen nabij Pyrotechnische Werkplaats. 7/8 april Luchtaanval op de Kooy. Twee explosieve en 28 brandbommen op bouwland oostelijk van de spoorlijn zuid van de Kooy. 10 april Luchtaanval op schepen op het Marsdiep. Geen schade gemeld. 85

Levend Verleden - Den Helder | 2015 | | pagina 85