Luchtaanval op Den Helder. Bommen op de Spoorstraat, Buitenhaven en Ankerpark. Er valt een dode en twee gewonden. Luchtaanval op de Kooy. Geen nadere gegevens. 12 oktober Luchtaanval op de Kooy. Bommen bij de Doggersvaart, Middenvliet en Langevliet. Luchtaanval op Willemsoord. Geschutmakerij op de werf afgebrand. Bommen op de Spoorstraat en Koningstraat. Hierbij valt een dode. 13 oktober Luchtaanval op de stad. Er vallen enkele luchttorpedo's op de Reigerstraat. 14 oktober Luchtaanval op de Kooy. Drie bommen bij Hoogscha- gen aan de Zanddijk. 15 oktober Luchtaanval op de Kooy, fort Erfprins en op de Bui tenhaven. Geen verdere gegevens. 16 oktober Luchtaanval op de haven. Bommen vallen nabij het Marine-hospitaal en de zeedoksluis. 17 oktober Luchtaanval op de Kooy. Vier bommen worden afge worpen waarvan drie op het vliegveld. 24 oktober Luchtaanval op de haven. Explosieve bommen vallen Schade in de Reigerstraat op 13/14 oktober 1940. in het Marsdiep. Luchtaanval op de Kooy. Drie explosieve bommen val len op de Middenvliet. Drie koeien en een kalf worden gedood. 25 oktober Luchtaanval op de Kooy. Bommen vallen bij Tesselaar aan de Jan Verfailleweg. Vee komt om. Drie explosieve bommen tussen de Boerhaavestraat en Hector Treubstraat. Brandbommen in de Gravenstraat, Klaas Duits traat (later Schoolstraat) en op de Parallelweg. Luchtaanval op de haven. Bommen vallen in het Marsdiep. 26 oktober Luchtaanval op de Kooy. Drie explosieve bommen bij Hoornsman aan de Rijksweg. Enig vee komt om. 28 oktober Luchtaanval op fort Dirks Admiraal. Vliegtuig schiet met mitrailleurs. 30 oktober Luchtaanval op haven. De bommen komen voorna melijk op de stad terecht. Hierbij vallen vier doden in de Ooievaarstraat en drie op de Westgracht. Ook de omgeving Boerhaavestraat en Lorentzstraat wordt ge troffen. Veel brandbommen op de Vischstraat. Op de Rijkswerf het levensmiddelenmagazijn. In totaal vallen er elf doden en een gewonde. Tengevolge van de vele bominslagen werden waterlei ding- en gasbuizen op verschillende plaatsen vernield. Het gevolg hiervan was, dat de stad enige uren zonder gas zat, terwijl de druk op de waterleiding maar zeer gering was. Luchtaanval op de Kooy. Bommen nabij Oostoever. 16 november Luchtaanval op de haven. Vier explosieve bommen nabij de Pyrotechnische Werkplaats. Zuidstraat 30 oktober 1940, op de voorgrond een Duitse politieman. 84

Levend Verleden - Den Helder | 2015 | | pagina 84