26 juni Luchtaanval op de haven. Twee olietanks op de stenen dam bij de Pyrotechnische werkplaatsen lek geslagen. 27 juni Luchtaanval op Willemsoord. Brand bommen vallen op de Binnen haven en Bassingracht. Luchtaanval op de Kooy. Brisantbommen vallen o.a. op een woon huis op de Kortevliet waarbij zes doden vallen. 28 juni Luchtaanval op Willemsoord. Vier bommen vallen op de Rijkswerf. 29 juni Luchtaanval op fort Dirks Admiraal. Luchtaanval op de Kooy waarbij door het vliegtuig 4 brandbom men worden afgeworpen. Luchtaanval op de Kooy. Bommen vallen echter in de Florastraat en de Goudsbloemstraat/ Rozenstraat. Er vallen vier doden. 7/8 juli Luchtaanval op schepen op de rede Een bom valt in de Ooievaarstraat met als gevolg een dode. 12 juli Luchtaanval op de Kooy. Bommen vallen bij de Kooy en 4 bommen afgeworpen in het water achter de strekdam aan de Bui tenhaven. 14 juli Luchtaanval op de Kooy. Zes bommen vallen bij Hoogschagen aan de Langevliet. 15 juli Luchtaanval op de Kooy en op de haven. Geen nadere gegevens bekend. 18 juli Luchtaanval op Willemsoord. Vliegtuig schoot met boordwapen zonder resultaat. 19/20 juli Luchtaanval op de Kooy. Geen resultaten bekend. 22 juli Luchtaanval op zes schepen in de haven. Bommen vallen nabij fort Oostoever. 23 juli Luchtaanval op de Kooy. Geen resultaat bekend. 26 juli Luchtaanval op de Kooy. Bommen vallen op het vliegveld, op het land van A. Verfaille nabij de Doggersvaart en bij de Shell aan de Rijksweg. 12 augustus Luchtaanval op de Kooy. Twaalf explosieve bommen op het land van Sevenhuyzen aan de Kortevliet (10 niet ontploft). 12/13 augustus Vier verschillende luchtaanvallen. Luchtaanval op de haven, op de Kooy, daarna weer op de haven. Andere vliegtuigen val len de stad aan en weer een ander laat bommen vallen op de Kooy. Hierna valt een andere groep vliegtuigen Den Helder aan. Schade gemeld bij het terrein van Oortgijsen, Erfprins, stenen dam en de Kooy. 14 augustus Luchtaanval op de Kooy. Brisant- en brandbommen vallen op het vliegveld en op het land van Bruin aan de Rijksweg. Enig vee komt om. 15 augustus Luchtaanval op de Kooy. Bommen in de Balgzandpolder en aan de oostzijde van het Noord Hollands Kanaal. 16 augustus Luchtaanval op de haven en schepen. Brisant bommen op de Rijkswerf, Buitenhaven en het Marsdiep. 17 augustus Luchtaanval op de Kooy. Drie explosieve bommen vallen op het land van Rampen aan de Nieuweweg. Wat vee komt om. 18 augustus De Gruyter Spoorstraat hoek Spuistraat 24/25juni 1940. 82

Levend Verleden - Den Helder | 2015 | | pagina 82