elkaar te gaan twisten over de vraag, wat in de afgelopen jaren goed of verkeerd is geweest. Ik wil dit graag op het tweede plan terugbrengen en het oog gericht houden op hetgeen wij in de toekomst aan opbouwend werk kunnen verrichten", aldus wet houder Van der Vaart. Tijdens de raadsvergadering overhandigde de wethouder de voorzittershamer aan de burgemeester, hierop was een plaatje aangebracht met de tekst: "In vrijheid weer te hanteren, 3 septem ber 1946", dit ter herinnering dat de raad weer voor het eerst bijeenkwam. Govert Ritmeester was burgemees ter van Den Helder van 1936 tot 1950 en was lid van de Tweede Ka mer voor de VVD van 1948-1963. Op zondag 27 februari 1966 is Go vert Ritmeester in Den Haag op 82 jarige leeftijd overleden. Bij raads besluit van 6 juni 1979 is de Burge meester Ritmeesterweg vernoemd naar de oud burgemeester, de weg bevindt zich tussen halte N.S. Den Helder Zuid en de Pastoor Koop- manweg en achter het complex van de voormalige Rijksinrichting. Pieter Simon van der Vaart (1896 1980) was van 1932 tot 1941 en van 1946 tot 1966 wethouder van Den Helder. Bij raadsbesluit van 3 maart 1976 is een plantsoen in woonwijk De Schooten naar hem vernoemd: Van der Vaartplantsoen. Bronnen: Jaargangen Helderse Courant. Verslag notulen gemeenteraad, gemeen tearchief Den Helder. Den Helder in de Tweede Wereldoor log, Rens Schendelaar (2004). De gemeenteraad van Den Helder bij het afscheid van burgemeester G. Ritmeester op 29 maart 1950, met v.l.n.r. J. H. Keijzer, W. de Boer, mr. J. Mulder, G. J. Eijlders, F. M. v.d. Woude, H. Meijer, J. J. Landman, P. Bakker, S. Makelaar, K. Hoornsman, C. Steenlage, C. Boon (chef bode), L. F. van Loo (wethouder P.V.D.A.), P. S. van der Vaart (wethouder P.V.D.A.), G. Ritmeester (burgemeester V.V.D.), mevr. S. J. Ritmeester - Van der Feen en dochter M. Th. Ritmeester, mr. dr. E. van Bolhuis (gemeente secretaris), J. Wessel (loco burgemeester), J. (Chef) Kreuger, J. H. Smith, mevr. C. A. Hamel-Dito, C. Ran, P Th. Luijckx, A. J. Mulder, S. Prins, J. J. Kistemaker, P. J. Diesbergen, B. Schreuder (C.P.N.). Dames-stenografen: links mevr. A. Kikkert-Boerdijk en rechts mevr. T. Velthuijs-Sok. (Collectie W. Kalkman) 80

Levend Verleden - Den Helder | 2015 | | pagina 80