De volgende morgen konden wij opnemen wat was beschadigd. Dakpannen waren stuk en van hun plaats. Een glasruit van het raam - boven in de zijgevel - was stuk. Het dakhout dicht bij de trap was beschadigd. Er was een gat ingesla gen van 1 d.m.2. In het schot van het logeerkamertje waren 2 gaten (één van 2^ cm in doorsnede en een iets kleiner waar nog een stuk staal in zat). De hoge kant van het ledikant in het logeerkamertje was doorboord (een gat van 2^ cm). Waarschijnlijk is het stuk staal daar na in of achter een tengellat gestuit, althans in 't behang was een gat en de tengellat beschadigd. De morgen van die dag hebben wij besteed om de herrie op te knappen. Nu is alles weer in orde. De sluiting van de boet kon ik zelf weer maken. Het slot was alleen uit elkaar geslagen. Alle onderdelen vond ik onbeschadigd terug. Nieu we glasruiten zijn ingezet. De dak pannen zijn op hun plaats gelegd of door anderen vervangen. Het dak is dicht gemaakt (bovenop een stuk plank en aan de binnenkant een stuk triplex). De spanjoletten zijn weer keurig recht en werken weer goed. Het schot laat ik maar zo; ook het ledikant wordt voorlopig niet gerepareerd.' Volgens het standaardwerk "En nooit was het stil" van G.J. Zwanen burg deden die nacht vier verschil lende groepen vliegtuigen een aan val op Den Helder, zes Blenheims, zes Albacores, zes Swordfishes en vier Hudsons. Twee van de Blen heims bombardeerden Den Helder waarbij geen resultaten werden waargenomen. Van de zes Alba cores deden er drie een aanval op Den Helder zonder resultaat en een ander bombardeerde de Kooy. Van de zes Swordfishes vielen er twee een paar binnenschepen in de buurt van Den Helder aan en drie van de Hudsons wierpen bommen op de haven, waarbij de vierde een aantal flakschepen aanviel. Den Helder rapporteerde bommen op het terrein van Oortgijsen, de stenen dam, Erfprins en de Kooy. Gek genoeg werd het niet vermeld op de gemeentelijke bommenkaart. Achter het huis van de Sluisdijks traat bevond zich het houtopslag- terrein van Oortgijsen (het huidige Vinkenterrein). Tijdens de mobili satie werd dit terrein door de mili tairen in gebruik genomen en stond vanaf toen bekend als stellingpark. Pas van de gemeente Wieringen getekend door burgemeester Kolff. Aaffe Verberne en Jan Noot naast de boet achter het huis in de Sluisdijkstraat. Het gebouw op de achtergrond behoort aan Oortgijsen (later Vinken). 7 GEMEENTE WIERINGEN De Burgemeester der'.gemeente 'Wieringen verklaart, dat fyV. geboren te xZtil, .jr,n ff gemeente.Wieringen is en mitsdien nét verlating van de gemaente aldaar wepf toegelaten kan woyden. imgeset'ene der Wieringeni, 1 4 MEI 1940. DE "BURGEMEESTER VOORNOEMD,

Levend Verleden - Den Helder | 2015 | | pagina 7