M - - jêêêhê "Ter hoogte van gesloopt Oud Den Helder (1947) stond de hele 'Atlantic Wall' nog in volle glorie. We mochten al wel weer de dijk op". (Lena Bonte) getal, dat hier de ronde doet. Bij ons is gelukkig geen schade aangericht. Nu zijn 't de Engelsen, die 't hier steeds onveilig maken. Gisteren is er een mitrailleuraanval gedaan op 't torpedoatelier. Er liggen hier n.l. Duitse torpedo-motorboten en die maken daar gebruik van. Onder de schoolkinderen ontstond een paniek. Geen wonder. We zitten weer in ons eigen schoolgebouw, vlak bij de werf en er werd gescho ten dat 't daverde. 't Is echter een geruststellend idee te weten, dat er Hollandsche piloten op die Engelse toestellen zitten. Die weten precies, waar ze zijn moeten en zullen alles doen om de burgerij te sparen. Een van die piloten wuifde gisteren het werfpersoneel zelfs toe. Dat is vast een Nieuwedieper geweest. Ook de Mok is gisteren gebombar deerd. En geraakt. Overigens hoor je hier zo ongeveer elke nacht bom explosies. Maar ik maak me er niet ongerust over. Wij zitten op Huis duinen veilig hoor. Daar komen ze alleen overvliegen om eens te kijken of hun vrienden en kennissen of hun gezinnen nog leven. De arme donders. Wij zijn gisteren allen voor de eer ste keer ingeënt tegen tyfrus. Dat moet nog 2 keer. Willy heeft te keer gegaan als een bezetene, met het gevolg, dat de injectienaald uit de spuit raakte en 't armpje begon te bloeden. Enfin met veel spul en moeite is 't gelukt. Dat wordt de volgende keren nog wat. Ik ben op 't ogenblik luchtbeschermer af. Maar ik denk, dat ik eerstdaags wel weer zal worden opgeroepen. Fijn, dat we allemaal gezond en wel zijn. Ook Pam's broer en zwager zijn onge deerd gebleven. Ik hoop eens gauw in de gelegenheid te zijn U weer eens te zien. Zojuist passeert er ook weer een Bristol Blenheim bommenwerper over 't Marsdiep. Er wordt met mi trailleurs op geschoten. Dat noemt Willy een klein oorlogje". Bommen en zware kanonnen is een grote oorlog". J 0 Vt V 4 "V, 5

Levend Verleden - Den Helder | 2015 | | pagina 5