Houdt maar goeden moed en blijf maar vertrouwen op God. ..(*niet leesbaar)...Ik durfde geen brieve in de wasch te doen, want ik had de speciale aandacht. Wel bedankt voor de worst en de drui ven hoor schat. Kun je niet eens, desnoods per post, een potje jam en stroop sturen, want ik gebruik steeds van mijn mede-celgenooten zonder wat terug te kunnen geven? Ik ben sinds je laatste bezoek niet meer verhoord. Hoe maken de jon gens het? Vraagt Wimmie nog wel eens naar zijn Papa? Ik verlang toch zoo heel erg naar jullie. Heb je de kolen uit A/dam meegenomen? Hoe gaat het met het eten? Als je weer komt, neem dan een paar vellen van die dunne luchtpostpapier mee, want ik heb bijna geen papier meer. Maar het moet dun wezen en niet ritselen als je het aanpakt. 'Groeit Dodo al flink? Het wordt zeker al wel een echte lekkere jon gen. Hoe gaat het met het geld? Kun je dat nogal redden of gaat het niet meer? Laat het me weten, dan zal ik nog probeeren wat ik doen kan. Hoe maak je het zelf mijn Puck? Zorg vooral goed voor jezelf, want de kinderen hebben anders niets meer dan jou. Laat me de volgende keer ook eens wat hooren op de zelfde manier als ik het nu doe, als het tenminste mogelijk is (*brie^es verstoppen in de zoom van het on dergoed). 'Hoe gaat het met de oorlog? Als je weer komt en je mag me niet alles geven, geef dan in ieder geval maar de boter, want daar heb ik het langst iets aan. Als er eens een ontbijt- koekje bij kan, dan zou dat wel lek ker wezen en ook een goede buik vulling. Nog wel bedankt voor de puzzel hoor vrouwtje. Doe Moeder (*Minneboo), Dora, Annie, Dorus, Agnes (*broer en zussen van Mien) en allen de groeten. Geef Wimmie en Dodo een zoentje van me en zeg maar tegen Wim dat hij een lieve schat van me is en Dodo ook. Ont vang mijn lieve schat de hartelijke groeten en in gedachten fijn gepakt en gezoend door je Innig liefreb- bende man Giel (*de verzetsnaam van Arnold). Daag, houdt goeden moed.' Koude Op 24 januari: '.Hoe maken jullie het met de koude, de bus naar Den Helder viel nu zeker niet mee? Ik had van de week nog hoop gehad wat van jullie te hooren, maar dat zal dan nog wel komen. Het is wel behoorlijk koud weer geweest en het zal voor Wimmelot wel geen buiten spelen zijn geweest. Kan hij anders nog al goed tegen de koude of heeft hij daar een hekel aan? Hoe maakt mijn kleine Dodo het, groeit hij al flink en eet hij lekker? Kun je vol doende voor hem krijgen? Over een paar maanden zal hij zeker wel in de box gaan nietwaar? Zal je goed voor je zelven zorgen Puck, want je bent alles voor onze beide jongens. Wees ook voorzichtig met het zoo naar buiten loopen, want je hebt het nu gauw te pakken. 'Het nieuwe overhemd past heel goed hoor schat. De postwissel is aangekomen, daarvoor nogmaals hartelijk bedankt, maar nu heb ik voorloopig geen geld meer noodig. Oh ja lieveling als je weer komt, wil je dan een paar sokophouders voor me medenemen, want de mijne zijn thans onbruikbaar. Vraagt Wimme- lot nog wel eens naar me of begint het al te slijten? Geef de jongens maar een stevige pakkerd van me en zeg maar dat ik ze niet vergeet Waschgoed 13 Februari: '.Van harte bedankt hoor schat voor het waschgoed wat je hebt gebracht en voor de vele goede gaven die er bij waren. Het was wel jammer dat je wat laat was en daardoor de vuile wasch niet meer mee terug kon nemen, maar ja je kunt hier nu eenmaal niet eerder wezen. Vanmorgen is de vuile wasch opgehaald. Door wie dat is gebeurd weet ik natuurlijk niet. Ontvang je deze brieven nu geregeld? Ik heb nog niets van je gehoord. Wel is de postwissel aangekomen. Zoo onder hand gaat het voorjaar weer komen en dan zal het voor de kinderen een fijne tijd worden als ze den heelen dag buiten kunnen wezen. Groeien onze beide jongens lekker en hoe maak je het zelf?. 6 Maart: '.Het zal met de koude wel niet meevallen, want de brand- 6 mei 1942 De afscheidsfoto die Arnold Michels nooit bereikte: een portret van zijn vrouw en zoontjes Wim (l) en Dorus. 56

Levend Verleden - Den Helder | 2015 | | pagina 56