Mitrailleurkogels vlogen je om de oren in Huisduinen Herman Korrelboom Herman Korrelboom, onderwijzer aan de Mulo in de Molenstraat, woonde in 1940 op Huisduinen in de Badhuisstraat op nr. 112. Het gezin bestond uit vijf personen. Vader Herman, moeder Pam Kor- relboom-Breeuwsma en de kinde ren Lena (5 jaar), Willy (3 jaar) en Rina (15 maanden). Herman schreef op 30 mei 1940 in een brief aan zijn vader, die in Muiden woonde, hoe hij en het ge zin het begin van de oorlog in Den Helder hadden beleefd. Een goede maand later moesten ze naar Ou dendijk evacueren daar veel huizen in Huisduinen, waaronder ook hun huis, gevorderd werden ten behoeve van Luftwaffe personeel van vlieg veld de Kooy. Dochter Lena Bonte - Korrelboom stelde de brief en fami liefoto's beschikbaar voor publicatie in Levend Verleden. Huisduinen, 30 mei 1940 Je komt er niet zo gemakkelijk toe eens rustig een brief te gaan schrij ven. 't Zit mij tenminste nog vrij hoog, dat alles, wat we achter de rug hebben en niet minder, wat we op 't ogenblik hebben mee te maken. Dat is de oorzaak, dat U zo weinig van dit eindje v.d. wereld hoort. Maar, omdat ik begrijp, dat U wel precies zult willen weten hoe de zaken hier staan, heb ik me er maar eens voor gezet U een en ander te schrijven. We hebben hier sinds 10 mei nog niet veel rust gehad. Van 10 tot 14 mei is 't zo ongeveer doorlopend luchtalarm geweest. Dat begon 10 mei om half vier 's morgens al, toen ik gewekt werd door hevig geschuts- vuur. 3 Duitse watervliegtuigen, wierpen mijnen uit in 't Marsdiep. Twee werden er neergeschoten. Dat gebeurde vlak bij Erfprins, dus tegenover ons. Een uur later kwam de eerste luchtaanval op de Kooy. En sindsdien is dat zo gebleven. Parachutisten hebben we niet gehad hier. Wel heb ik er vier op Texel zien De schrijver van de brief Herman Korrelboom (onderwijzer MULO, Molenstraat) en Pam Korrelboom-Breeuwsma eind 1940 met Rina (de jongste), Lena en Willy. Huisduinen met de kerk en de Badhuisstraat centraal in beeld. Nog voor de tijd van bommen en granaten. 3

Levend Verleden - Den Helder | 2015 | | pagina 3