zing, kleiner wordende gemeente, een afslankende rijks- en gemeente lijke overheid die minder geld heeft te besteden. Dat betekent ook voor de HHV de vraag beantwoorden: hoe willen wij ons in de toekomst presenteren, hoe blijven wij als ver eniging bestaan. Om de communicatie te verbeteren hebben wij daarom in december onze website aangevuld. Dat was nodig als verplichting van de belas tingdienst. Maar dat kwam goed uit, en sloot mooi aan bij onze wensen als bestuur. Daarom mijn advies: kijk regelmatig op onze website en in het bijzonder op de pagina 'Infor matie' en haar subbladen 'Laatste nieuws' en 'Oproep'. Wij hebben op de vergadering ook ons 25 jarig bestaan gevierd. Daarbij en daarna hebben alle leden een bijzonder jubileumboek ontvangen. Een historisch boek de HHV waar dig. Een belangrijk, bijna vergeten en voor zeer velen zelfs onbekende geschiedenis van onze stad door jarenlang monnikenwerk van auteur Gerrit den Ouden voor een ieder beschikbaar. Dat was de doelstelling van uw bestuur. Deze geschiedenis van Den Helder zo breed mogelijk verspreiden en daarbij ook nog voor een zo laag mogelijke prijs in de handel brengen. Dat kon alleen met de hulp van sponsors die bereid waren om extra boeken te kopen en daarbij als tegenprestatie hun logo in het boek vermeld kregen. Spon soring en steun voor onze publica ties en Levend Verleden zullen steeds meer noodzakelijk zijn. Dus als u nog een bedrijf of mece nas weet, meld dat bij het bestuur. Wij zullen uw bericht vol enthousi asme ontvangen en bij steun namen en logo's graag full color plaatsen. Hopelijk geeft de toegekende ANBI Cultuur status nog een extra zetje in de rug. Een zetje, een steuntje in de rug. Dat wil ik graag onze redactie en de auteurs van het laatste themanum mer geven. 'Zo schreven zij over Den Helder'. Op dit moment is Klaas Smelik mijn favoriet. Als men iets van de eeuwenlange Helderse emoties wil begrijpen dan zou de van hem gepubliceerde tekst ver plichte kost voor nieuwe en huidige inwoners moeten worden. Het steuntje: "zo schreven zij 25 jaar geleden ieder kwartaal over Den Helder". In de aanhef schreef ik al over een turbulente vergadering. De wijziging van de statuten en het huishoudelijk reglement veroorzaakte dat niet. De vraag om in te stemmen om eventu eel een sloopvergunning aan te vra gen voor de kerktoren in de Lorent- zstraat riep wel de nodige emoties op. Hoe kan een historische vereni ging dat nu willen? Er is maar één reden voor, de leden hebben al twee jaar geleden beslist dat zij geen be heerder van onroerend goed wil en kan zijn. Tot het moment dat ik dit schrijf is er nog geen nieuwe eigenaar en zijn wij nog steeds verantwoorde lijk. Ik hoop oprecht dat die vreemde situatie dit jaar zonder sloop stopt. Gelukkig was de vergadering niet alleen turbulent. Door de presenta tie en het uitreiken van de eerste jubileumboeken, de borrel en de humorvolle lezing van ons erelid Jan Bremer vooral ook geanimeerd. Trots konden wij ook zijn. Burge meester Koen Schuiling was een groot deel van de avond aanwezig. Zijn voorwoord in het jubileum boek is een compliment voor al de genen die de afgelopen 25 jaar de vereniging hebben gemaakt. Dat de burgemeester het eerste exemplaar van het jubileumboek, dat Gerrit die avond van de redactie ontving, daarna als burgervader van Gerrit in ontvangst wilde nemen, be schouw ik als compliment en extra stimulans voor alle leden voor de komende jaren. Dit eerste kwartaalblad van 2014 is in ieder geval weer een goede start. Genoeg te lezen. Eén extra aanbeveling van mijn kant: Het boek over de Helderse Zeewering. Door de goede samen werking bij het tot stand komen van dat boek konden wij een groot aan tal extra exemplaren laten drukken. Wellicht zijn dat er toch te weinig. Dan helaas: op is op. Burgemeester Schuiling ontvangt het jubileumboek uit handen van auteur Gerrit den Ouden. (Foto A. Vermeulen) 3

Levend Verleden - Den Helder | 2014 | | pagina 3