Van het bestuur Ko Minneboo Als nieuwe voorzitter na een toch wat turbulente ledenvergadering mag ik mij nu tot u richten in ons mooie blad 'Levend Verleden. Een nieuwe voorzitter in een vernieuwd bestuur. Vernieuwd, maar dat bete kent ook afscheid nemen van mede- jutters die zich vol enthousiasme hebben ingezet om de geschiedenis van Den Helder te ontsluiten, te bewaren en door te geven. Op de jaarvergadering hebben wij hen al bedankt, maar ondanks de zeer gro te opkomst waren er uiteraard toch meer leden niet aanwezig dan wel. Daarom ook hier onze dank voor hun inspanningen. Dank aan Max Spetter die bijna 15 jaar lang als bestuurslid, en zelfs tot drie maal toe als waarnemend voorzitter, de vereniging heeft gediend. Dank aan Joop Buijs die vol enthousiasme de taak op zich had genomen om de film- en geluidswerkgroep te ver sterken en nieuw leven in te blazen. Dank aan Anneke Wijma die jaren lang de taak van secretaris heeft vervuld. En bijzondere dank aan Theo Popma die zijn vertrek uit het bestuur al had aangekondigd en ons toen toch vrij plotseling in augustus 2013 is ontvallen. Door middel van een moment van stilte op de jaar vergadering hebben wij Theo her dacht, maar tegelijkertijd ook al onze andere overleden leden. Theodoor Jan Anthonius (Theo) Popma is 75 jaar geworden Hij was meer dan 40 jaar werk zaam in het onderwijs en heeft zich vele jaren belangeloos voor de samenleving ingezet. Zo was hij meer dan 50 jaar lid van het ge mengd kerkkoor Sint Ceacilia van de R.K. parochie in het Zand. Voor die inzet, waarbij hij 40 jaar dirigent was, ontving hij de pauselijke onder scheiding Pro Eccle sia et Pontifice. Vanaf 1995 verzorgde Theo met veel enthousiasme de rondleidin gen in Fort Kijkduin. In februari 2013 wist hij mijn partner en onze gezinnen nog op zijn eigen geweldige manier te boeien toen wij onze familiedag met zijn rondleiding in Kijkduin begonnen. Helaas bleek hij vlak daarna al ziek. Naast zijn werkzaamheden als rondleider bezocht hij basis scholen om te vertellen over de geschiedenis van de regio en in het bijzon der over Napoleon en het Fort. En altijd hin gen de kinderen, net zoals de ouderen, aan zijn lippen Eind 2004 werd Theo lid van het bestuur van de HHV. Ook toen bleek hij een enthousi aste verteller. Hij verte genwoordigde de HHV vaak bij de bijeenkom sten over het Helders Erfgoed. Gezien al zijn verdiensten is Theo in 2013 door Hare Majesteit de Koningin benoemd tot lid van de Orde van Oranje- Nassau. Hij ontving die onderscheiding thuis. Theo Popma Als nieuwe bestuur stellen wij ons voor: Ko Minneboo, voorzitter, Nico Bais, vice voorzitter, Judith Boxhoorn, se cretaris en Arie van der Ree, bestuurs lid. Samen met de "oude getrouwen" Peter Poortvliet, 2e penningmeester, Henk Nieuwenhuizen, Hans Swager- man en Maarten Noot gaan wij de komende periode de noodzakelijke taken opnieuw onderling verdelen. Daarbij heeft Peter meteen heel dui delijk verteld dat hij nu echt als waar nemend penningmeester gaat stop pen. De eerste prioriteit van het be stuur is daarom de zoektocht naar een penningmeester. Je zou denken dat die zoektocht bij een vereniging met 777 leden geen probleem mag zijn. Dat zal de komende tijd leren. Om daarbij maar meteen met de deur in huis te vallen, uw nieuwe voorzitter heeft in het bestuur de vragen gesteld: Hebben wij leden van de HHV, en wat doen die dan? Hoe communiceren wij met ze? Of zijn het slechts abonnees op het blad 'Levend Verleden'? De vraag stellen is hem meestal ook al beantwoorden. De communicatie met de leden alleen via een kwar taalblad en één verplichte algemene vergadering is volgens mij niet echt dynamisch, weinig bindend en ook behoorlijk eenrichtingverkeer. Dat mag wel wat anders. Mogen, of moet zelfs wel! De wereld is de laat ste decennia sterk veranderd, dat geldt ook voor ons geweldig mooie 'Dorp aan het Marsdiep'. Vergrij- 2

Levend Verleden - Den Helder | 2014 | | pagina 2