The Melodians Op woensdag 18 mei 1960 werd op grootse wijze het 40 jarig bestaan van de meest Helderse voetbalver eniging HRC, gevierd in theater Tivoli. Hier was sprake van een heu se sterrenparade met grote namen als Rudi Carell, Corry Brokken, Willy Alberti, Roland Wagter, Ton- ny Bakkenes, de muzikale clown Rexis en niet te vergeten The Three Jacksons. In de pauze werd de mu ziek verzorgd door The Melodians o.l.v. Arie Boot. Arie was een dui zendpoot, zo speelde hij op de pi ano, orgel, accordeon en hij zag er ook niet tegenop om een nummer tje te zingen. Een ander, in Den Hel der en wijde omstreken bekend, gezelschap was het kwartet Boot, bestaande uit Koen Tooy, bas, slag werk, gitaar en zang. Arjo Boot (zoon van) accordeon, tenorsax, elektrisch orgel en zang. Henny Boogaard, slagwerk. Dit alles onder leiding van Arie Boot, elektrisch orgel, piano en zang. Bij voorko mende gelegenheden werd er al naar gelang de beschikbaarheid ter stond een combo gevormd uit de grote muzikale vriendenkring. Er ontstonden zo maar duo's, trios en kwartetten. Arie speelde samen met Theo Schaatsenberg, George Boer, Jan Boerman, Herman Verwoert, Aris Harrier, Ferry Seegers, Jan See- gers, Dick van der Eist, Martin Grooff, Jo Koek, Jan Helder, Cor Dusseldorp, Jan Limburg, Piet Kla ver en nog vele anderen. Veel foto' s komen uit albums en schoenendozen, zo ook bij mevrouw Seegers- Klik, zij was de echtgenote van de accordeonist Jan Seegers en werd door alle muzikale vrienden Tante Truus genoemd. In haar mooie appartement in 'De Groene Vecht' vertelt zij de verhalen over de muziek- scene van vroeger tijden. Zo spaarde zij met stuivers en dubbeltjes veer tienhonderd gulden bij elkaar voor de aanschaf van een nieuwe accordeon voor haar echtgenoot. Als er op Texel opgetreden moest worden, werd dit kostbare instrument per kinderwagen vervoerd in de richting Tesselse boot. 'Waar blijft de tijd' Uit overgeleverde foto's en kranten knipsels blijkt dat er tenminste twee maal in het toenmalige Huys Tijdtver- drijf roemruchte feestavonden zijn georganiseerd onder het motto 'Waar blijft de tijd'. De eerste keer werd het 40 jarig jubileum gevierd van pianist zanger-orkestleider Arie Boot. Meer dan vijfhonderd personen waren aan wezig in de feestelijk versierde zaal. In zijn openingswoord verwelkomde de jubilaris speciaal zijn oude vriend Jaap van der Sande. Eregasten op deze avond waren ook het echtpaar Jopie en Bob Springer en Arie Bonselaar, alle drie speciaal overgekomen uit Californie (USA). De dansmuziek werd verzorgd door het Apollo septet met zang van Elly Sperling en Rudy Bax. Eén van de hoogtepunten van de avond was verder het optreden van het Helderse danspaar en tevens Ne derlands kampioen, Ron en Ria Zeg waard. Het programma werd op een uiterst plezierige en soms vermake lijke wijze aan elkaar gepraat door Gaston Davids. Hij overhandigde namens de vele vrienden grammo foonplaten van Lou Bandy, Jean Louis Pissuise en Louis Davids aan de jubi laris. Er werden herinneringen opge haald aan de hand van een doorlo pende diavoorstelling van beelden van bekende Helderse muzikanten uit de periode 1930-1960. Gradus Het bleef niet bij die ene keer. Het motto 'Waar blijft de tijd' bleek te le ven onder het Helderse publiek, ze konden er niet genoeg van krijgen. Columns in de Helderse Courant van de hand van Jutter (wie ging er ook al weer schuil onder deze naam?) met de bijbehorende foto's van Gradus lijfkieker Arie Sieders getuigen ervan. Deze keer werd het show- en dans- programma op een vlotte wijze aan elkaar gepraat door Leontine Koeken- berg. Het Apollo sextet o.Lv. Jan Lim burg verzorgde de dansmuziek en de verbluffende lichteffecten waren van Kees Stapel. Onder de tonen van 'Powder your face with sunshine' stroomde de dansvloer vol. Gaston Davids oogstte een daverend applaus met zijn optreden als Al Jolson. Steef Boersema vertoonde een fabelachtig nummertje pantomime als ijscoman op Huisduinen en verspeelde door zijn manipulaties met de ijsjes van 1,3 en 5 cent, zijn snor. Veel onderdelen van het programma van deze avond deden denken aan het eens zo roem ruchte Racing cabaret. Dit alles speel de zich af in een zaal van Huys Tijdt- verdrijf, waar het mogelijk was om ruim vijfhonderd gasten te laten ge nieten van een show en danspro- gramma. Den Helder is al weer enige tijd verstoken van een dergelijke feest zaal. Een oud fotoalbum, met daarop het laatste adres van Arie Boot, Julia- naplein 106,1781 HL, Den Helder, bracht ons op het spoor van de verha len uit de goeie ouwe tijd toen Kees Riekwel nog de kranten rondbracht, Frans Neyts de letters op de etalages schilderde en Arie Boot de sterren van de hemel speelde. Op 7 december 2007 heeft Den Helder voorgoed af scheid moeten nemen van een groot muzikant, die op zijn eigen wijze een belangrijke bindende factor was on der de Nieuwediepers. Arie Boot 40 jaar in het amusementsleven. Felicitaties van Gaston Davids voor de jubilaris. (Foto: A. Sieders) 13

Levend Verleden - Den Helder | 2014 | | pagina 13