Arie Boot, Een muzikale legende L. Lasschuijt Arie Johan Boot geboren in Den Helder op 6juli 1919, een ras Nieu- wedieper en muzikant in hart en nieren. Zijn vader was kleermaker bij de Koninklijke Marine en was daardoor veelvuldig van huis. Arie vond dat maar niks en bleef liever aan de wal. Lezen en schrijven leerde hij op de Tuindorpschool. Aanvanke lijk koos hij voor het beroep van sla ger en was als zodanig werkzaam bij slagerij Ingelse in de Krugerstraat. Arie ging op vrijersvoeten en Hille- gonda Frederika van der Poll, roep naam Fred, werd zijn uitverkorene. Zij was geboren op 12 november 1923 op Sumatra. De ouders van Fred be hoorden tot de gegoede middenstand, zij hadden een ijzerhandel op Ruygh- weg 33 en zij vonden het allemaal maar niks die slagersjongen. De liefde bleek sterker dan alle bezwaren en Arie en Fred traden in het huwelijk op 8 augustus 1944. Niet bepaald een leuke tijd om te gaan trouwen maar Arie wilde niet langer wachten. Gedurende de oorlogsjaren maakte Het duo Boot en van der Sande. Racing Eén van de bekendste is wel het duo Boot en van de Sande. Jaap van de Sande, van huis uit een radiotechnicus was in zijn vrije uren een bege nadigd musicus, enter tainer en ook nog eens tekstschrijver. Zo was hij de schepper van zo wel de tekst als de mu ziek van het roemruchte lied: 'HRC gaat nooit verloren dat op feest avonden met veel en thousiasme ten gehore wed gebracht. In later jaren woonde van der Sande in een vrijstaande woning aan de Hippoly- tushoeverkruisweg op Wieringen waar hij zich weidde aan de schilder kunst, een driedubbel talent dus. Hier een strofe uit het lied: Wat Racing altijd winnen doetdat Het kwartet Boot. V.l.n.r. Koen Looy, Hennie Boogaard, Arie Boot en Arjo Boot. Arie met zoon Arjo en drummer Ferry Seegers. En de laatste strofe van het lied: "De club is dan een pracht geheel, dat nooit ten onder gaat." Het is helaas een illusie gebleken, het roemruchte Racing is opgegaan in een groter verband van Helderse voetbalclubs. Den Helder een verlaten indruk, veel bewoners zochten hun toe vlucht in Breezand, Anna Paulowna ja zelfs in Friesland. Arie bleef Nieu- wediep trouw en is in Den Helder blijven wonen en omdat hij werk zaam was bij de Gemeentelijke Gas, Water en Lichtbedrijven was hij vrijgesteld van gedwongen tewerk stelling in Duitsland. Na de bevrijding rees zijn ster als musicus. Op de vele feesten in alle buurten, waar vaak gewoon op straat werd gedanst, verhoogde hij de feestvreugde. In de loop der tijd werden diverse combinaties gevormd met muzikale medestanders. is haar vuur en geest. Het enthousiasme is nog steeds het scherpste zwaard geweest." Waar haalt hij het vandaan? Een Griekse tragedie is er niks bij. En hier het refrein: "H.R.C. gaat nooit verloren. H.R.C. blijft steeds bestaan. Ook al wordt er soms een keer verloren. H.R.C. zal nooit vergaan." 12

Levend Verleden - Den Helder | 2014 | | pagina 12