De Nieuweweg richting Den Helder. Simone fietste dagelijks van Julianadorp naar de middelbare school in Den Helder. zo op gericht was. We kregen ook Historische Letterkunde, en tijdens dat college ontdekte ik hoe leuk ik geschiedenis vond. Nog tijdens mijn opleiding kwam ik op het idee om het boekje dat ik op mijn veertiende had geschreven, 'Vlucht naar de vrijheid', te herschrijven." Na haar opleiding trad ze in dienst bij Crédit Lyonnais, op het hoofd kantoor in Amsterdam. Op haar 26e besloot ze te gaan doen wat ze echt graag wilde: schrijven. Toen begon ze aan haar eerste historische jeugdboek 'De amulet', waarmee ze in 1995 debuteerde bij uitgeverij Lemniscaat. Na zich tien jaar in geschiedenis te hebben verdiept, leek het haar verfrissend om het over de huidige tijd te hebben. "Ik had een verhaal in mijn hoofd, iets licht autobiogra fisch, waar ik niet goed raad mee wist. Ook had ik geprobeerd om het als jeugdboek te schrijven, maar dat werkte niet. Geen idee waarom niet, de tijd was nog niet rijp, denk ik. Het ging over pesten op school, waar ik ook mee te maken heb ge had, en om zoiets goed te kunnen opschrijven heb je een zekere af stand nodig." "In die tijd kwam de eerste thriller van Nicci French uit en die vond ik erg goed. Terwijl ik het boek las, kwam ik op het idee om mijn eigen autobiografische verhaal in een thrillervorm te gieten. Ik koppelde die ervaring aan mijn werktijd bij de Crédit Lyonnais, waar zich in principe hetzelfde proces afspeelde. Pesten komt niet alleen op school voor maar ook op de werkvloer. Als ik mijn oma mag geloven, gaat het door tot in het bejaardentehuis." 'De reünie' schreef ze in vier maan den. Ze stuurde het manuscript aan tien uitgevers, maar kreeg steeds afwijzingen. Toen ze er niet meer in geloofde en dacht 'ik ga maar weer een jeugdboek schrijven', reageerde de uitgeverij van Nicci French, An- thos. Donkere Duinen Het idee voor het verhaal ontstond door een bericht in de krant over een moord in de Helderse duinen. Simone knipte het bericht uit omdat het haar intrigeerde. "Ik heb daar ook door de duinen gefietst, en ik heb ook meegemaakt dat plotseling een blote man op mij afkwam. Als je dan zo'n bericht in de krant leest, is er niet veel voor nodig om te den ken dat ook jij daar gevonden had kunnen worden." De Donkere Dui nen was haar favoriete plek. Daar kwam ze vaak met haar vriendje, bij de snacktent. Het verhaal draait om de verdwij ning van klasgenote Isabel. De uitnodiging voor een schoolreünie haalt bij Sabine allerlei herinnerin gen naar boven. Aan het slot volgt een verrassende ontknoping. In het boek is sprake van een pijnlijk pes- tincident. Ondanks de vele autobio grafische elementen is dit voorval niet gebaseerd op eigen belevenis, zo laat Simone weten. 'De reünie' verscheen in 2004 en werd direct een succes. "Werkelijk een ijzersterk debuut en absoluut één van de beste thrillers die de laatste jaren op eigen bodem is geschreven", schreef www.Ezzulia.nl, een van de bekendste websites die informatie biedt over boeken en auteurs in Nederland en België. "De schrijf stijl van Simone van der Vlugt is zeer prettig en het verhaal dat zij vertelt is uitermate boeiend. Leg de Gouden Strop maar vast klaar, want deze schrijfster komt hem over een paar maanden ophalen." Ondanks de juichende ontvangst, is die prijs haar tot op heden nog niet ten deel gevallen. Simone van der Vlugt is getrouwd, heeft twee kinderen en woont in Alkmaar. Haar man Wim is foto graaf. Dit jaar is van hen samen het reisboek Fado e Festa over Portugal verschenen. Op Facebook kondigde ze aan bezig te zijn met een reisboek over Vlaanderen. Daarin komt ook een verhaal over de Guldensporen slag. Aan fantasie heeft Simone geen gebrek. Terwijl ze met het ene boek bezig is, komt het volgende verhaal al aanstormen. Deze zomer ver scheen haar negende thriller: 'Mor gen ben ik weer thuis', het tweede deel van een serie over Lois, een jonge rechercheur Moordzaken. Onderstaand een fragment uit 'De reünie', dat evenals de anders thril lers van Simone van der Vlugt is verschenen bij Uitgeverij Anthos. 81

Levend Verleden - Den Helder | 2013 | | pagina 81