Succes als thrillerauteur begint in Den Helder Simone van der Vlugt put voor'De reünie'uit eigen ervaring Wout Smit Haar wieg stond in Hoorn (1966), maar in Den Helder leerde ze schrij ven. Een van haar boeken, 'De reü nie', haar eerste thriller, speelt zich zelfs af in Den Helder. Op haar dertiende stuurde Simone van der Vlugt haar eerste manus cript - een kostschoolboekje 'Een nieuwe op de Beukenhorst'- naar een uitgeverij. Het antwoord stelde haar teleur. "Beste Simone, je hebt zeker talent en fantasie, maar je bent nog wel een beetje jong, dus maak eerst je school maar af." Ze liet zich er niet door ontmoedi gen. Ze klampte zich vast aan een meisje, dat op haar twaalfde haar ervaringen als tbc-patiënt had be schreven. Uitgeversmaatschappij West-Friesland had dat verhaal van Irmgard Smits gepubliceerd in een Witte Raven-pocket. "Zie je wel dat je niet eerst je school hoefde af te maken. Je moest gewoon een boek schrijven en dat werd dan uitgege ven. Dat was voor mij een enorme stimulans. Mijn hele middelbare - schoolperiode heb ik van alles naar uitgevers gestuurd. En alles weer teruggekregen. Toch heb ik nooit gedacht: ik stop ermee." Inmiddels is ze 46 jaar, heeft ze dertig boeken op haar naam staan en geniet ze grote populariteit. Ze is heel openhartig over haar car rière en haar schrijversactiviteiten. Ze geeft veel interviews die ze op haar eigen website (www.simo- nevandervlugt.nl) publiceert. En ze is actief op facebook en twitter, zodat belangstellenden elke nieuwe ontwikkeling kunnen volgen. Uit geverij Lemniscaat, die als eerste perspectief zag in haar talent, heeft zelfs een schrijversportret aan haar gewijd ('Dubbele Punt: Simone van der Vlugt'). Daardoor weten we dat Simone als kind van acht al haar eigen boekjes maakte. "Ik wilde een tweeling zijn, dus daar schreef ik over. En ik reed paard, dus ik maakte boekjes over pony's." Ze gebruikte de typemachi ne van de buren of die van haar opa totdat ze er voor haar tiende ver jaardag een van haar ouders kreeg. Simone werd geboren op 15 de cember 1966 in Hoorn. Op haar twaalfde verhuisde ze met ouders en jongere broer naar Kruiszwin in Julianadorp. Haar middelbare schoolopleiding volgde ze aan het Johannes College en het Nieuwed- iep. Volgens Simone waren er op deze scholen geen leraren die haar specifiek hebben gestimuleerd met schrijven. Op haar negentiende ver huisde het gezin naar Alkmaar. Zakgeld Al heel vroeg ging ze met haar va der regelmatig naar de bieb. Op zijn aandringen leende ze 'Kruistocht in spijkerbroek' van Thea Beekman. "Ik verhoog je zakgeld als je het meeneemt", beloofde hij. Met tegen zin deed ze het. Het boek was zo dik en het omslag van het boek vond ze niet zo aantrekkelijk. Maar: "na één bladzijde was ik al om." Toen ze het boek uit had, begon ze zelf met het schrijven van een histo risch boek "Vlucht naar de vrijheid'. Dit zou later de basis vormen voor 'De amulet'. De liefde voor geschie denis dankt ze aan Theo Beekman. Ze heeft alle boeken van haar ge lezen. "Ik had niet echt iets met geschiedenis op de lagere of middel bare school." Na de middelbare school studeerde ze Nederlands en Frans aan de le rarenopleiding in Amsterdam. Een van de vakken die ze kreeg, was jeugdliteratuur in de Basisvorming. "Dat was hartstikke leuk; ik heb onder meer een werkstuk over Thea Beekman geschreven. Ik denk dat ik voor de jeugd ben gaan schrij ven, omdat ik daar in die opleiding De Donkere Duinen, waar Simone graag kwam en waar klasgenote Isabel uit het boek De Reünie' op raadselachtige wijze verdween. 80

Levend Verleden - Den Helder | 2013 | | pagina 80