JackW. Beneker Jack Ambriola Jack W. Beneker werd in 1946 in Den Helder geboren. Na de middel bare school volgde hij de opleiding voor onderwijzer aan de Helderse Pedagogische Academie. Hij was 42 jaar werkzaam als onderwijzer in het Helderse basisonderwijs. Daarnaast was en is hij vertolker van bestaande Nederlandstalige poëzie. Gedichten van bekende dichters krijgen van hem een pas sende en gearrangeerde uitvoering. Tot nu toe verschenen drie C.D.'s van dit werk. 'Gedichten gezongen 2002. 'Ginds aan de overzijde' 2007. 'Met het moment in rust' 2010. In januari 2011 volgde hij Joop Leibbrand op als stadsdichter van Den Helder. Zijn stadsgedichten verschijnen in de Helderse Courant op de gemeente pagina van Den Helder. Enkele van deze gedichten verschenen in de ver zamelbundels 'Dichter bij mijn stad' en 'Stadsdichters verhalen', beide samengesteld door Gerard Beerse. Voor het themanummer kozen we 'Stadsgezichten' en 'Dichter op de stad'. Stadsgezichten Het is de wind die hier elke stilte vult. Het is de zee die de vroegste voetstap wist. Het is wat leeft bij getijden onder een ruimte die geen woorden vraagt. Het is wat je ongeweten bij je draagt. Het is de herinnering die oplicht in geslonken straten. De steeg een geheimplaats, in het huis nog de kamer waar vuurtorenlicht je wakker hield. Het is de plek die wil getuigen van het kind dat je was in de man die je werd. Het meest misschien toch de gezichten. In hun blikken wordt jouw stad gekend. De namen veelal onbekend, hun stemmen zou je niet herkennen. Maar in de straten waar zij gaan ben jij steeds thuis. ....het is de herinnering die oplicht in geslonken straten 78

Levend Verleden - Den Helder | 2013 | | pagina 78