IN.i.G ....Vooral aan de avonden in de Branding' te Huisduinen bewaar ik de allerbeste herinneringen mijn aandacht gehad. Toen ik ten slotte van de D.O.P. (Doorstroming Onderwijzend Personeel) gebruik kon maken en zo vervroegd met pensioen ging, werd juist de Helder- se Historische Vereniging opgericht. Kwam dat even goed uit. Voor mij, maar ook voor de vereniging. Verhalen Over het wel en wee van de vereni ging in de afgelopen periode moe ten anderen maar eens schrijven. Anders voel ik me inderdaad de sla ger die zijn eigen vlees keurt. Ik kan alleen in alle oprechtheid zeggen met heel veel plezier voor 'Levend Verleden te hebben geschreven en misschien met nog meer genoegen m'n verhalen op verenigingsavon den verteld. Vooral aan de avonden in de 'Branding' ((Dennenheuvel) te Huisduinen bewaar ik de allerbeste herinneringen. Het was altijd weer een feest samen met leden in de zaal herinneringen op te halen aan onze jeugd in de chaotische oorlogsjaren en de periode daarna. Met weemoed en respect denk ik terug aan voor zitters als Ko Zegel en Arie Boon, rasechte Nieuwediepers die op een gemoedelijke wijze leiding gaven. Met weemoed en respect gedenk ik ook de redactieleden van ons blad in de eerste moeizame periode van ietwat flodderige gestencilde uitga ven: Meinhard Hoogenbosch, Henk Rondel, Cees Dekkers. Ze waren allemaal wat ouder dan ik. Vandaar dat ik de enige overlevende ben uit de beginperiode van ons blad. Gelukkig hebben anderen de open gevallen plaatsen ingenomen. Met één van hen, Rens Schendelaar, heb ik zelfs enige jaren alléén de redactie gevoerd. Het was wel eens 'span nend' of we wel het blad wel 'vol' zouden krijgen! De naam van Rens brengt me ten slotte op onze onvolprezen Helders e Historische Reeks. Wat een pracht boeken heeft deze ware liefhebber al niet geschreven. Dit wil ik wel graag eens 'zwart op wit' gezegd hebben, maar ook, direct er achteraan: zon der een goed verenigingsbestuur verschijnen er helemaal geen boe ken en worden er geen avonden ge organiseerd. En zonder een ijverige en ter zake kundige redactie komt er óók geen goed verenigingsblad uit. Eerlijk gezegd, we zijn als redactie, wel een beetje trots op ons blad en wel heel speciaal op onze thema nummers -in kleur- over Michiel de Ruijter, Julianadorp, de Visbuurt, uitstekend verzorgd door onze huis uitgeverij 'Pirola'. En dan ligt hier het nieuwste themanummer ter ge legenheid van ons 25-jarig jubileum als Helderse Historische Vereniging. Van harte hoop ik op een goed ver enigingsjaar en nog vele, vele goede verenigingsjaren daarna! 5

Levend Verleden - Den Helder | 2013 | | pagina 5