deling te vergoeden. Deze maand is het kraakbeenlab via internet ter veiling aangeboden. Misschien een interessant koopje voor de Konink lijke Nederlandse Voetbal Bond te Zeist. Het is niet helemaal uitge sloten dat de klokkentoren aan de Lorentzstraat ook een interessant koopje is, voor projectontwikkelaar Kees Jan Tuin. Straks kan daarin worden gewoond. Jammer dat de HHV deze mogelijkheid over het hoofd heeft gezien; dat krijg je als je teveel blijft hangen in het verleden. De heer Koos van Dongen is hele maal terug in het heden, dankzij de verlate uitreiking van de gemeen telijke legpenning, behorende bij bezetting van een raadszetel. Zijn terugkeer doet de Stadspartij brui sen, bijkans uiteen spatten. Zal de geschiedenis zich daar herhalen, of volgt zij de val van de VVV? VVV om zeep gebracht? Die val lijkt niet op een echt on geluk. Öf er is sprake van misma nagement gedurende het laatste jaar, öf een vorm van vijandige overname. Een vijandige overname waarbij subsidie staat voor aandelen. Het zal duidelijk zijn dat het personeel moet bloeden. Een onderzoek van de gemeenteraad is passend in deze situatie: een organisatie met grote verdiensten wordt, na meer dan 100 jaar, om zeep ge bracht. En de gemeente is de belangrijkste partij in deze. De voormalige directeur is vakkundig het stilzwijgen opgelegd; hem is de rol toebedeeld van Barbertje. De gemeenteraad zal het wel geloven. Zeep helpt niet voor het Vinkenterrein aan de Fabrieksgracht. Tiental len jaren ettert dit landje voort; er komt geen geld om te helen. Raar, vergeleken Appartementen ook in klokkentoren Opstandingskerk? bij al die andere, grote ge- de bollen. De groene, glanzenden, grommende tractors van de firma Hulsebosch weten, een beetje drei gend, boerenverdriet te voorkomen. Of het effect ook goed is voor 'Den Helder hengelstad van Nederland 2013', is de vraag. De kans om een harinkje uit de Lange Vliet te trek ken, is verkeken. Evenals behande ling van beschadigd kraakbeen in het Gemini-ziekenhuis. Krakend been Orthopedisch chirurg Rob Benink, tot voor enkele jaren verbonden aan ons ziekenhuis, heeft het zgn. kraakbeenlab uit Zuid-Korea ge ïntroduceerd. Door lichaamseigen kraakbeencellen op te kweken en terug te plaatsen op de beschadigde delen vindt herstel plaats. Oud en nieuw kraakbeen vergroeien tot een gezond geheel. Let wel, garantie tot de voordeur. Benink wordt in 2008 hiermee Helderse Ondernemer van het jaar. Edoch, wie betaalt, bepaalt. Eigenlijk zijn wij dat, de (potenti ële) patiënten. De zorgverzekeraars doen alsof zij betalen. Zij weigeren de baanbrekende kraakbeenbehan- meentelijke uitgaven, is het grondig schoonmaken van dit terrein een fluitje van een cent. Een voorbeeld hoe van een relatief klein probleem een hangdossier wordt gemaakt, hoe een stinkende wond ontstaat. Het duurt nog wel even voordat de wie ken van de Eendragt daar slaan. De waarde zit niet of niet altijd in het fysieke. Neem nu de 'Week van het Openbaar Onderwijs'. Op de open bare basisschool De Duynvaerder wordt het belang van een positieve en sociale instelling uitgediept. Niks pesten en klieren. Om dat uit te dragen moet je van goeden huize komen. Dat is gebeurd. Op 19 maart komt zanger Gio op de school. Hij leidt workshops, vertelt hoe hij zanger is geworden, hoe belangrijk respect is, en, hij zingt. Een unieke aanpak voor het bijbrengen van waarden en normen. Niet minder uniek is het afscheid van buschauf feur Theo Koster, na 40 jaar. Weinig collega's zullen hem dit nadoen. Om dit te kunnen, zijn een sterke rug en een zonnig humeur vereist. Toch is er meer nodig. Koster geeft zelf het antwoord: "Ik heb mijn vak tot op het allerlaatst schitterend mooi gevonden." Anderen die niet minder van hun vak houden, nemen on opvallend afscheid. Neem nu Ruud Claessen, decennia het gezicht van het Helders Weekblad. Bijna onop vallend schuift hij achter de coulis sen. Nu al worden de speldenprikjes in 'Kortsluiting' gemist, maar vooral de man die verenigingen met hun grote en kleine activiteiten een stem geeft. Zelfs de gemeente neemt stel ling; zij brengt haar Voorlichtings pagina onder bij 'Den Helder op Zondag'. Of dat slim is, valt nog te bezien. Plantertjesdag De Nationale Boomfeestdag (ook: Boomplantdag) wordt in Neder land jaarlijks gehouden op de derde woensdag van maart. Dit jaar is dat op woensdag 20 maart. Deze dag 129

Levend Verleden - Den Helder | 2013 | | pagina 33