Van het bestuur Max Spetter Op 26 februari jl. mocht de Helderse Historische Vereniging gebruik ma ken van de gemeenteraadszaal. Het bestuur en alle vrijwilligers kwamen daar bijeen om de taakverdeling van de verschillende werkzaamheden met elkaar te bespreken en te bepa len. Het overleg verliep in een goede en harmonieuze sfeer. Ik denk dat de muren van de raadszaal verwonderd hebben meegeluisterd. Het overleg was zowel voor het bestuur als voor de grote groep vrijwilligers zo verhelderend en plezierig dat zo'n bijeenkomst zeker gecontinueerd kan worden. Plezie rig waren eveneens de ochtend- en middaglezingen die Maarten Noot hield op 19 maart jl. in de biblio theek. Ruim 250 enthousiaste belangstellenden genoten van de geprojecteerde historische foto's van Den Helder met uitleg van Maar ten. Dit viel zo in goede aarde dat er alvast een paar data zijn vastgelegd voor de komende maanden. Te beginnen op 26 september met een inloopmiddag voor oude foto's. De presentatie hiervan wordt ge houden op de avond van 14 oktober. Op maandagavond 18 november geeft Maarten Noot wederom een lezing met beelden over het KSK- gebied. Aan onze jaarlijkse Algemene Le den Vergadering op donderavond 7 november in de Vredeskerk zal dit jaar een feestelijk tintje worden gegeven met een jubileumverras sing voor alle leden in het kader van ons 25-jarig bestaan. Tijdens deze vergadering zullen ook de nieuwe aangepaste statuten ter stemming worden gebracht. Daar wij op een grotere opkomst rekenen dan gebruikelijk hebben we dit keer de grote kerkzaal besproken. Het is aan te raden deze datum alvast in uw agenda vast te leggen. In de maand oktober kunt u de uitnodi ging verwachten. Voorafgaand aan de vergadering houden we een vei ling, niet alleen van boeken maar ook van bijzondere voorwerpen. Houdt de pers in de gaten. Verheugd zijn we over de officiële beschikking die we 15 april jl. van de inspecteur van de Belastingdienst uit Eindhoven ontvingen met de mededeling dat aan de Helderse Historische Vereniging met terug werkende kracht per 1 januari 2012 de Culturele ANBI status is ver leend. Dit heeft positieve consequenties zowel voor de Vereniging als voor donaties, schenkingen, legaten en dergelijke aan de HHV. Hieronder volgt een korte toelichting wat dit in de praktijk betekent voor onze vereniging. Rest mij u voor straks een fijne vakantie toe te wensen met veel warmte en zon. Culturele ANBI status Vanaf 1 januari 2012 geldt voor donateurs van culturele ANBI's een extra giftenaftrek. Particulieren mogen in de aangifte inkomstenbe lasting 1,25 keer het bedrag van de gift aftrekken. Ondernemingen die onder de vennootschapsbelasting vallen, mogen 1,5 keer het bedrag van de gift aftrekken in de aangifte vennootschapsbelasting. Welke belastingvoordelen heeft een ANBI nog meer Een ANBI heeft een aantal belas tingvoordelen: Algemeen Nut Beogende Instelling Een ANBI betaalt geen erfbe- lasting of schenkbelasting voor erfenissen en schenkingen die de instelling gebruikt voor het alge meen belang. Als een ANBI zelf schenkingen doet in het algemene belang, dan hoeft de ontvanger geen schenk belasting te betalen. Een ANBI komt in aanmerking voor teruggaaf van energiebelas ting. Vrijwilligers die voor een ANBI werken, doen daarmee onder be paalde voorwaarden een gift aan een ANBI. Voor verdere en uitgebreide infor matie verwijs ik u naar de website van de Belastingdienstwww. belastingdienst.nl/anbi 98

Levend Verleden - Den Helder | 2013 | | pagina 2