Middenstraat, richting Singel. Op de voorgrond links op nr. 63: De Bunje. Drogisterij met verkoop van verfwaren. der grote bekendheid geniet. Giel, een kleurrijk en veelzijdig mens, wordt later nog meer bekend als wethouder. Winkels in overvloed. Op nr. 44, op de hoek van de Kooisteeg (naar de Langestraat) ongeveer tegenover de Schapensteeg, huist brood- en ban ketbakker J.B. Piscaer. Alweer zo'n naam waar de buurtbewoners moeite mee hebben om die uit te spreken, dus wordt het gewoon ('no nonsens' heet dat tegenwoordig) Piskar of Pieskar zonder dat daar iets denigre- rends mee wordt bedoeld. Dochter Willy trouwt later met Meindert Hoogenbosch, een bekende naam in de Helderse schoenenwereld. Mein dert, uitstekend amateur-historicus schreef o.m. de geschiedenis van de Petrus en Pauluskerk op de Kerk- gracht in Den Helder. Kruispunt Middenstraat, Paar denstraat Na bakker Piscaer aan de kant van de even huisnummers en drogist De Bunje aan die van de oneven nummers in de Middenstraat, nade ren we de Paardenstraat, een soort 'grensstraat' die de drie Verkeers aders' Langestraat, Middenstraat en Smidstraat met elkaar verbindt en tenslotte uitkomt in de Breestraat. De vier straathoeken op het kruis punt Middenstraat, Paardenstraat zijn zoals gebruikelijk door de han del bezet, te weten een veehouderij en 3 winkels, als volgt genoemd: Op nr. 67 is de veehouderij (met erf en stal om de hoek in de Paar denstraat) van de broers Andries en Willem Selderbeek. Ze bezitten koeien en paarden en verkopen 2x daags verse melk voor 11 cent per liter, maar dat was nog in het jaar 1923 (advertentie). Onder hun le vende have moet zich een bijzonder Ë&ÜMlliSir Middenstraat 42, groentezaak van de familie Blom. 115

Levend Verleden - Den Helder | 2013 | | pagina 19