Van het bestuur Max Spetter Volgens de Mayakalender zouden er bij de kentering van 2012 naar 2013 veranderingen plaatsvinden. Sommigen interpreteerden dit als het einde van de wereld. Ik geloof meer in het feit dat er verande ringen plaats zullen vinden in de samenleving: de wijze waarop mensen met elkaar zullen omgaan, hopelijk in positieve zin. Ook binnen de Helderse Histori sche Vereniging gaan er de komen de tijd veranderingen plaatsvinden. Bij het aftreden van Maarten Noot als voorzitter van de vereniging dienden zich geen kandidaten aan om hem op te volgen. Dan ligt het voor de hand dat de zittende vice voorzitter de functie van waarne mend voorzitter op zich neemt. Dit houdt in dat ik tot aan de algemene ledenvergadering in november a.s. de functie van waarnemend voor zitter zal vervullen. Tijdens deze jaarvergadering hopen en verwach ten we definitief een voorzitter te kunnen benoemen. Begin dit jaar is onze vernieuwde website van de HHV op het inter net verschenen. Uit de vele reacties in de vorm van e-mails mogen we opmaken dat vorm en inhoud van de site zeer positief worden gewaar deerd. Zoals u waarschijnlijk in de wan delgangen hebt gehoord of in de lokale dagbladen hebt gelezen zijn we druk bezig om te komen tot een samenwerkingsverband met de Bibliotheek, de Genealogische Vereniging afdeling Den Helder, de Helderse Vereniging voor Soci ale Geschiedenis, de Stelling Den Helder en uiteraard de Helderse Historische Vereniging. Het ligt in de bedoeling om te komen tot een 'Historisch Centrum' eventueel ge- vestigd in de bibliotheek. Waar we dit jaar ook niet aan voorbij willen gaan, is het 25 jarig bestaan van onze vereniging in de maand juli a.s. We willen dit feit memoreren met het uitgeven van een thema nummer. Dit zal inhouden dat de herfst- en winter- uitgaven van 'Levend Verleden sa mengevoegd zullen worden tot één uitgebreide en luxe uitvoering. Ook zijn we intern bezig met een nieuw organisatiemodel voor be stuursleden en vrijwilligers. We wil len komen tot duidelijke afspraken en goede onderlinge taakverdelin gen. Bovendien is het aanpassen na 25 jaar van de Statuten en het Huis houdelijk Reglement aan de nieuwe tijd hard nodig. Het bestuur is eind 2012 gestart met het aanvragen van de 'ANBI' status bij de Belastingdienst. Dit laatste heeft heel wat voeten in de aarde. Je moet als vereniging je hele hebben en houden opgeven aan de belas tingdienst. Gelukkig hebben we bekwame en enthousiaste bestuurs leden die hier aan werken. Een ANBI status kan voor onze vrijwilligers, sponsors, schenkingen, legaten en dergelijke positief van invloed zijn. We komen uitgebreid op dit onderwerp terug indien de ANBI status wordt toegekend. Zo is de HHV anno 2013 nog spring 'Levend' met vele vrijwilligers en activiteiten en met een boeiend en interessant 'Levend Verleden'. 66 Bestuur Nieuws Historisch Archiet Agenda Linkpagina Sitemap CastenBoel 1910/1920 192011930 Levend Verleden 1930/1940 1960/1960 1960/1970 1970/1980 1990/2000 Hiernaast een diashow van de Beatrlxstraat VragenStuur ons uw vraag via a-mail word lid an steun onze vereniging Naam aan kijkje itr ons historisch assortiment

Levend Verleden - Den Helder | 2013 | | pagina 2