Cafe Klein Kras ter sprake komt, kunnen haar ra diospotjes niet onvermeld blijven. Daarin wordt dreigend gewezen op mogelijke overtredingen bij het hebben van een meer dan tijdelijke vriend of vriendin. U kunt worden beboet! Alsof die 1.000 per maand ruimte biedt voor uitspattingen. Eigenlijk worden AOW-gerechtig- den gecriminaliseerd, want voor de uitzonderingen behoeft niet zo een kostbare campagne te worden gevoerd. Nu zal de schrik er bij de ouderen wel in zitten; schande. Op 21 oktober kan de nare smaak wor den weggespoeld tijdens het Helders bockbierrondje. Den Helder boekt wat af: honderden deelnemers be geven zich per fiets, taxi of busje langs zeven cafés. Voor 2013 moet wat anders worden bedacht, om dat het aantal deelnemers voor het huidige programma de duizend zal overschrijden. Dus öf spreiding over twee dagen, öf meerdere routes en deelnemende cafés. Café 'Klein Kras' tijdens het bockbierrondje. De eersteling, Fort Kijkduin Dan onze eersteling onder de for ten, Kijkduin. Gelegen op het mooi ste punt van de gemeente biedt het een schitterend panorama. Eigenlijk een levende Panorama Mesdag. De formule om het fort rendabel te maken, is helaas nog niet gevonden. Er schijnen plannen te zijn voor een hotel. Wie weet, in oude kastelen wil de toerist ook graag overnachten. In slaap vallen met kanongebulder en wakker worden door ramme lende ketens van Spaanse krijgs gevangenen. Voor het uitchec- ken rats, kuch en bonen; zonder meer uniek. Wind in de zeilen en in de rug Van half oktober tot half novem ber ligt, na herstelwerkzaamhe den in dok 2, een uniek schip in het bassin van de Oude Rijks werf, de Kamaxitha. Een hyper modern jacht met nostalgische accenten, ontworpen door Ge rard Dijkstra en gebouwd door scheepswerf familie Huisman te Vollenhove. De eigenaar schijnt een Duitse meneer te zijn. Toch heeft het jacht George Town als thuisha ven. Een goedkoop vlaggetje op een peperduur schip, uitzonderlijk. Dat is ook de vinding van Michael van der Voorden. Op skeelers en met een propellermotor op de rug raast hij langs 's heren wegen; nu nog een remparachute en noodspalkjes. Aan het einde van de maand struikelt de reeds gespalkte coalitie over het stadhuis. ChristenUnie en Prins voor Behoorlijk Bestuur voelen zich behoorlijk tekort gedaan: stekker eruit! Het nieu we stadhuis komt er nu, dankzij dit koningsoffer van Burge meester en Wethouders. Bij kans een Griekse tragedie. Een dag later brengt deskundige Fons Asselbergs een nieuwtje: 'Den Helder heeft ruziecultuur.' Alsof wij dat niet weten! November Het politiebureau aan de Bastion- dreef is ontworpen door Alberts en Van Huut, als één in een reeks van soortgelijke gebouwen, met als topper het Gasuniegebouw in Gro ningen, de Apenrots genoemd. De ontwerpers hebben zich laten leiden door de menselijke maat en het welbevinden van de gebruikers. De hoeken zijn niet recht, maar heb ben een menselijke scherpte. Niet Fort Kijkduin, gelegen op één van de mooiste plekjes van Den Helder. alle bezoekers zullen bij hun bezoek aan het bureau de menselijke maat ervaren. Dit gebouw nu heeft ka mers over; misschien wel omdat er meer 'blauw op straat' loopt. In het komende jaar wordt de Marechaus- De Kamaxitha in dok 2 op Willemsoord. (Foto Sherry Noot) see onderhuurder. De Marechaussee Den Helder en Amsterdam gaan sa men en dat betekent, hoe voorspel baar, minder functies in onze stad. De inkt van de petitie is nog niet droog of er moet alweer een nieuwe worden geschreven. Wat zou er toch gebeuren met al die met emotie neergezette handtekeningen!? Die voor een volwaardig ziekenhuis zorgen slechts voor een rimpeling. 92

Levend Verleden - Den Helder | 2013 | | pagina 28