Tentoonstelling Beekhuis van Till Maarten Noot Zaterdag 1 juni zal in de boerderij 'Het tiende Kind' aan de Lange- vliet een tentoonstelling geopend worden met de werken van Meint Beekhuis van Till, afkomstig uit het archief van de HHV. Deze ten toonstelling wordt verzorgd door de eigenaresse van de boerderij, Renée Schoorl-Franken, in samenwerking met onze vereniging en loopt tot eind augustus. Meint Beekhuis van Till werd ge boren op 11 augustus 1898 in Den Helder. Hij trouwde met Berendina Jonkhof en zij kregen drie kinderen. Hij kreeg zijn opleiding aan het Instituut Piersma in Amsterdam en werd in 1924 benoemd tot tekenle raar aan de HBS. Meint was ook een vooraanstaand lid van de Noorder Kunstkring en bij de jaarlijkse ten toonstelling van deze vereniging Jachthaven KMJC aan de Zuidstraat. (Pastel uit 1929) Galerie 't Tiende kind aan de Langevliet. Meint Beekhuis van Till (1898-1982). oogstte hij altijd succes met zijn werk. Beekhuis van Till beheerste vele tech nieken, waarvan er verscheidene te zien zullen zijn op de tentoonstelling, zoals etsen, steendrukken, tekenin gen, pastellen, enz. Een aantal werken zal te koop aangeboden worden. Verder ontwierp hij in de jaren 50 van de vorige eeuw de religieuze ornamenten in beton in de Opstan- dingskerk in de Lorentzstraat. En op 30 januari 1954 werd er een door hem ontworpen gevelsteen boven de voordeur van Petrus Plancius- straat nr.28 onthuld, waarop een Phoenix staat, als een symbool voor het herstel van de stad na Wereld oorlog II. Beekhuis van Till overleed in Den Helder op 28 maart 1982. Op de tentoonstelling zullen ook leerlingen van hem, met name Phi lip Frinks, Jos Orelio en Irma van der Zande, hun werk uit de tijd dat ze les van hem hadden laten zien. De galerie is geopend van woensdag tot en met zaterdag van 13.30 uur tot 15.30 uur. Buiten de openingstijden kunt u bellen naar tel. 0223 645005. 90

Levend Verleden - Den Helder | 2013 | | pagina 26