Het grotendeels door brand verwoeste Arsenaal op het z.g.n. 'Vierkantje', met rechts de brug over de Marineschutsluis. Rechts op de achtergrond staat de dan nog aanwezige mastenbok bij de zeedoksluis. Zie ook hoofdstuk 10: "Pelleter weet van niets". Laan, Trompstraat, Walvischstraat, Soembastraat, Bankastraat, Dijk, Plantsoenstraat, Spuistraat, Smids traat, Middenstraat, Koningsweg, Californiastraat, Natte Dok, Natte Dokloods, Exercitieloods, Expeditie Rijkswerf (Vierkantje). Bij het ooggetuigeverslag zat ook een brief van burgemeester Ritmeester. Den Helder, 6 juli 1940 Aan den Heer Burgemeester der Gemeente Amsterdam. Hooggeachte Ambtgenoot, Het is mij een behoefte U mijn grootste dank te betuigen voor den kracht dadigen steun, welke door de brandweer uwer gemeente is verleend bij het blusschen van branden ontstaan door het lucht bombardement op deze gemeente in den nacht van 24 op 25 juni j.L, waardoor deze gemeente zoo zeer is geteisterd. Ik zou het op hoogen prijs stel len indien U mijn dank ook wilt doen overbrengen aan het perso neel, dat bij het blusschingswerk betrokken is geweest. w.g. Burgemeester Ritmeester Geschenkenlij st Van Fred Post een pentekening uit 1938 en een druk van de Mosterdbrug uit 1955 Van mevrouw Bak-Bakker een aantal foto's van Den Helder Van de Gemeente Den Helder een doos oude rapporten, dossiers Gemeentewerken,foto's en persoonlijke papieren Van de Gemeente Den Helder (Mary Laan) veel foto's van boerderijen en gemeentelijke monumenten Van de Gemeente Den Helder diverse mappen betreffende projectlokaal geïntegreerd jeugdbeleid Van de Gemeente Den Helder een map van Vrienden van de stolp Van Tinie Aggenbach de Kroniek Familie Aggenbach vanaf 1725 met dvd Van Herman Slort een Kodak platencamera en glasplaatnegatieven van fotograaf Slort van de Bassingracht Van W. Hufkens enige boeken over Callantsoog en Grote Keten Van de Traditiekamer de Kooy het boek Fly Right. Fly Lynx, 36 jaar Van Marinus Vermooten zijn boek 125 jaar Stadshart Van de familie de Wit de video Dynamiek en Techniek over de Rijkswerf. Van de heer P. Nouwen een zgn. paspoort van Cornelis Spigt uit 1836. 81

Levend Verleden - Den Helder | 2013 | | pagina 17