Van het bestuur Maarten Noot Dit wordt mijn laatste kolom als voorzitter. Na vijf jaar in deze functie, heb ik besloten terug te treden. Helaas is er nog geen op volger, voorlopig neemt Max Spet ter waar. Toen ik aantrad had ik een aantal doelen. Die zijn helaas niet allemaal gerealiseerd. De Maranathakerk is terug naar de gemeente, maar de toren is een andere zaak. Voorlo pig blijft die in onze handen. Aan de informatiebalie voor een groot publiek wordt echter hard gewerkt, maar ook dat zal nog een paar jaar duren voor het werkelijkheid is. Ik ga me nu volledig wijden aan ons kwartaalblad, maar daarnaast zal ik ook nog enige taken in het bestuur op mij nemen. In september hebben de gezamen lijke verenigingen in de bibliotheek een inloopmiddag gehouden, waar bij iedereen oude foto's kon laten zien. De foto's werden na toestem ming gescand. Vervolgens werd half oktober, wederom in de bibliotheek, een avond gehouden waarbij de ingekomen foto's werden getoond. Al met al was het een groot suc ces. Niet alleen kwamen er zo'n 800 foto's binnen, maar er kwamen wel 135 mensen om een selectie uit de foto's te bekijken en eventueel van commentaar te voorzien. Zowel de organisatie als het publiek vonden dit voor herhaling vatbaar. Sinds begin september kunt u thuis van achter uw computer, via de website van het Regionaal Archief in Alkmaar nu ook alle afleveringen van ons blad Levend Verleden be kijken. Via een gemakkelijke zoek functie kunt op een eenvoudige manier zoeken in de afleveringen van 1988 tot en met 2007. Alleen via de computers bij het Regionaal Archief en de Centrale Bibliotheek in Den Helder kunt u tot 2009 zoe ken. De afleveringen van de laatste drie jaar blijven ten allen tijde on toegankelijk. Ons bestuurslid Jack Sweep heeft begin september na 17 jaar, zijn bestuursfunctie neergelegd. Een lelijke val in het vroege voorjaar speelt hem nog steeds parten. Jack heeft samen met zijn Corrie, vele jaren de verkoop van de boeken ver zorgd en hij deed de pr-activiteiten voor de vereniging. Ook heeft Jack namens de HHV enige jaren in de Monumenten Commissie gezeten en verder deed hij in het verleden ook veel werk voor Open Monu mentendag. Jack blijft echter actief: hij maakt namelijk foto's van alle veranderingen die in Den Helder plaats vinden, want dat is straks ook geschiedenis. Tijdens de jaarverga dering hebben we afscheid van Jack en Corrie genomen. Eind september bereikte ons het droeve nieuws dat John Siebeling op de leeftijd van 76 jaar was over leden. John werd eind 1991 lid van de vereniging en kwam door zijn kennis op computergebied al snel in aanraking met het vrijwilligers werk voor de vereniging. Hij wist het al maar groeiende ledenbestand in een goed werkende database te zetten. Verder maakte hij de eerste website voor de vereniging en begon met het digitaliseren van het fotobe stand, dat met vallen en opstaan uit groeide tot wat het nu is, een beeld bank met 45.000 foto's. Hij startte tevens met het digitaliseren van de vraaggesprekken van Marinus Ver- mooten. Ook dat ging gepaard met horten en stoten, maar elk probleem werd door hem opgelost. Verder verzorgde John jarenlang de foto's voor zowel het Levend Verleden als voor de door ons uitgegeven boe ken. Een jaar of vijf geleden stopte hij, mede door zijn gezondheid, met het vrijwilligerswerk. De pionier John is niet meer. Dat hij ruste in vrede. John Siebeling (1936-2012). 34

Levend Verleden - Den Helder | 2012 | | pagina 2