Boegbeeld van de 'Tres Hombres'. zeekoet (uria lomvia voor de evenzo zeldzame classici onder ons) aan de beurt. Het camerageweld zal hem hebben doen verlangen naar zijn geliefde IJsland. Helaas vindt hij als olieslachtoffer zijn Waterloo aan de Helderse kust. Verlangen doen wij allen, bijna allen, naar een veilige parkeerplaats voor de auto. Boven de openbare parkeergarage Konin- ckshoek, aan de Koningdwarsstraat, is een beveiligde stalling voor be woners. De gemeente wil die stal ling graag openbaar hebben. Daar zijn de huurders fel tegen gekant. Naast veiligheid is de reinheid in het geding. Parkeerders moeten zich een weg banen door een penetrante pislucht. Naast wildplassers hebben we nu ook parkeerplaatsplassers (ppp-ers). Zou het inzetten van een legertje onbezoldigde parkeerhul- pen a la meneer Alex de Beus aan de Weststraat een oplossing zijn? NS in de verf Drugshonden zijn geen oplossing om drugs op te sporen in de Ko ningstraat. Zijn we nu helemaal van de ratten besnuffeld? Toch is er vast wel iemand die een plekje weet in Den Helder waar die hondjes hun zegenrijke werk zouden kun- nen doen. Om het kunstproject onder leiding van David Bade op Willemsoord zegenrijk te noemen, zal menigeen te ver gaan. Je moet wel van een andere wereld komen om er een kritisch commentaar in te zien op het wegbezuinigen van de Kunsthal. Het zou kunnen dat zelfs het omgekeerde wordt gezien in 'werffiunst'. Dan de NS. Als eer ste stap in het opknappen van het stadscentrum is de klokkentoren in de verf gezet, door schildersbedrijf F.S. Roelen Zn. uit De Zilk. Onze schildersbedrijven zullen het wel te druk hebben gehad. Half augus tus legt de Vereniging Radio Zend Amateurs Helderland vanaf het lichtschip Texel zoveel mogelijke radiocontacten. Hetzelfde doen radiozendamateurs in veel andere landen. Doel is om de aandacht te vestigen op het werk, vroeger en nu, voor kustverlichting en -bewaking. Jarenlang speelt onze kustwachtto ren op Huisduinen hierin een be langrijke rol. Die is nu al jaren bui ten bedrijf. Waarom er regelmatig lichtsignalen vanaf die toren worden gegeven en voor wie, is een raadsel. Zelfs de kustwacht en de waterpo- litie weten het niet. Tot op heden is er geen schip met rijke lading gestrand. Overigens zijn lichtsigna len en onweer dat samenhangt met het warme weer, niet verwisseld. Verpleegkundigen adviseren om bij (te) warm weer genoeg water te drinken. Koffie en bouillon zijn ook goed. Op de koffie komen, is voor tweeërlei uitleg vatbaar. Volgens de Helderse Courant is één op de achttien woningen in de Visbuurt bezocht door inbrekers. Daarmee laat zij Huisduinen achter zich: in dat dorp is één op de tweeëntwintig woningen bezocht. Vooralsnog is in onze stad het inbrekersrisico gering, of niet gering. Het is maar hoe je het bekijkt. Pastoor Vlaar Het ene risico is het andere niet. Van de bijna ontmanteling van vliegkamp De Kooy gaat een drei ging uit voor Den Helder Airport, en dan vooral voor de offshore vluchten. Minister Hillen heeft ge lukkig zijn handtekening gezet on der het contract. Dat geeft tien jaar zekerheid. Nu is een handtekening van een minister niet niks, maar het knuffelgehalte van wethouder Vissers woorden is wat hoog: "Ik noem dat de drie D's. Den Helder en Defensie zijn Dikke vrienden." Het andere gezicht van Defensie is ons niet vreemd. Toch kan het een keer ten goede zijn, want goed voor beeld doet goed volgen. Voor pastor Paul Vlaar eindigt augustus met een gele kaart. Hij wil graag meewerken aan interviews, bijvoorbeeld in het kader van het werven van jonge ren voor Defensie. De kerkvorst in Haarlem is daar niet van gediend. Vlaar moet een jaar lang zijn mond houden, punt uit. September In september zijn de zomerse da gen nog niet verbruikt. Het eerste weekend heeft voor elk wat wils. Feest in de Visbuurt, mét gebakken vis. Dan het muziekfestival Last Minute Summer Event dat mas- 59

Levend Verleden - Den Helder | 2012 | | pagina 27