Oldtimers kijken tijdens het Historisch Weekend. De restanten van het "Casino". klaar; dan het nieuwe stadhuis maar.' Dat wordt niet getolereerd en de gemeente verwijdert de tekst. Voor de 21e eeuw doet deze reactie wat kinderachtig aan. Dat doet de Botterrace niet. Op vrijdag 15 juni spant het erom. De wedstrijd gaat verder dan winnen of verliezen. De Lemster aak LE 3 gaat naar de kelder. Gelukkig brengen 'Jan, Pier, Tjoris en Corneel' het ervan af met de schrik in de benen en een nat pak. Een avontuur bij de Parel van de Noordzee. Dit is het loflied op onze stad van Voutlooz. Het nummer is landelijk te beluisteren. Nummer gemist? Dan kunt u het gratis downloaden via http://den- helder.voutlooz.com; doen. Op 19 juni is dit niet mogelijk als klant van Ziggo, wonende aan de Middenweg. Bij werkzaamheden moet de kabel eraan geloven: weg digitale snelweg. De man met een beledigende mid delvinger voor politieagenten moet er eveneens aan geloven. De rechter keurt het beledigen van de politie resoluut af. Met een boete van 200 komt de man er nog genadig vanaf. Agenten moeten er niet minder vaak aan geloven. Na ridder te voet is er de dienstauto. Het patrouileren kan snel. Om hun zichtbaarheid terug te brengen, maken zij rondes op moderne dienstfietsen. Het zou kunnen dat daar binnenkort de kano aan wordt toegevoegd. Dat moet kunnen, want de kanoroute meandert als een ware aorta naar het stadshart. Het liften van de we gen voor ongehinderde doorvaart heeft wel een slordig miljoentje gekost. Onbegrijpelijk dat na zo een scherpe prioriteitstelling en drukke opening die kano's nu niet massaal opduiken. Onze stad pakt perma nent uit bij cultuur-technische wer ken. De rotondes zijn een tweede voorbeeld. Zij die Engeland hebben bezocht, zullen zich hebben ver baasd over het aantal en de eenvoud van de rotondes aldaar. Vrijwel alle kruispunten vormen een rotonde door simpel de hoekstukken te ver harden. Wij gaan nu eenmaal voor het beste. De organisatoren van het Historisch Weekend doen het niet voor minder. Voor de 16e keer bezoeken tientallen personenauto's, imposante trucks en vrachtwagens, autobussen, tractoren, motoren, scooters en wat al niet meer Wil lemsoord. Alle hebben zij hun eigen geschiedenis. Dit jaar staat in het teken van Engelse voertuigen. De themakeuze springt er niet echt uit. Wel zal dat voor de toekomst nodig zijn om de eigen inwoners te blijven boeien. Hoe dan ook, het weer is prachtig; de weergoden zijn de Helderse evenementen meestal goedgezind. Het zal toeval zijn. Het weer is tot eind juni om te huilen. Menigeen krijgt tranen in de ogen bij het aanschouwen van het nazi- 30

Levend Verleden - Den Helder | 2012 | | pagina 30