Van het bestuur Maarten Noot Jan T. Bremer tachtig jaar Jan T. Bremer vierde eind juli zijn tachtigste verjaardag. Vroeger was je heel erg oud als je tachtig werd, want ja dan zat je allang in het bejaardenhuis, een term die je nu niet meer mag gebruiken ove rigens, zorginstelling heet dat nu. Nu doen tachtigers nog alles wat ook jongere mensen doen en wonen zelfstandig. Zo woont Jan in een kleine boerderij in Wieringerwaard. Daar houdt hij kippen en wat geiten en zo. Als je bij hem in de keuken zit kijk je zo over het boerenland naar Anna Paulowna en soms staan de koeien bijna voor de achterdeur. Jan is nog steeds driftig bezig om zijn stukjes te schrijven voor de Hel- derse Courant, stukjes die door veel mensen met aandacht en plezier worden gelezen. Ook levert hij vele bijdragen aan Levend Verleden en bladen van de zusterverenigingen in onze omgeving. Verder werkt hij nog aan een boek over de geschie denis van Huisduinen, dat volgend jaar het licht moet zien. Hij is actief in de Stichting Behoud Begraaf plaats, want die plek in Huisduinen gaat hem heel erg aan het hart. Hij speelt ook regelmatig op het orgel in de kerk van Wieringerwaard. En hij wordt nog regelmatig gevraagd om lezingen te verzorgen. Kortom, Jan staat nog middenin het leven. We hopen dan ook dat hij nog lang deel uit zal maken van onze redactie en dus nog een hele poos doorschrijft. In het vorig nummer werd onze ver nieuwde website aangekondigd. Als het goed is draait de website weer en onder het zelfde adres als voorheen, www.heldersehistorischevereniging.nl In de rechterkolom staan jaartallen in periodes van 10 jaar. Dit is over gebleven van de website van 100 jaar Woningstichting. Hier kunt u foto's van Helderse straten vinden die in die periode gebouwd zijn. In de loop van de tijd zullen we dat verder uitbreiden. Ook kunt u via de website weer boeken bestellen, lid worden, vragen stellen of mede delingen doen. Eind vorig jaar heeft er in ons blad een artikel gestaan over het geraam te van een Engelse soldaat uit 1799 die op het Botgat-terrein bij Grote Keeten was gevonden. Jammer ge noeg waren toen zijn overblijfselen alleen voor genodigden te zien. Maar afgelopen juli is er een nieuwe tentoonstelling geopend in de Hel- derse Vallei waar ook onze Engelse soldaat weer ligt. Verder zijn daar o.a. de musketten en dergelijke te bewonderen die bij hem lagen. De tentoonstelling behandelt de ge schiedenis van de Noordkop aan de hand van oude kaarten en foto's en een aardige film waarin natuurlijk ook Jan Bremer in figureert. De tentoonstelling is tot december te bezoeken. Op donderdag 27 september aan staande organiseren wij in samen werking met onze zustervereni gingen en de bibliotheek een foto- inloopmiddag in de bibliotheek op het Bernardplein. Het gaat daarbij niet zozeer om familiekiekjes, maar er moet iets interessants van Den Helder op staan. Hierbij denken we aan foto's of dia's van de Rijkswerf, de overweg, oude winkelpanden of andere verdwenen plekjes in de stad. Jan T. Bremer van harte gefeliciteerd! Als u een vraag heeft over een foto hopen we die te kunnen be antwoorden. De voor ons interes sante foto's willen we graag met uw toestemming scannen. Daarvoor zijn mensen van de fotowerkgroep aanwezig. Op maandag 15 oktober organiseren we dan een avond in de bibliotheek waarbij we de gescande foto's via een beamer-presentatie zullen laten zien. Daarbij wordt u aangemoedigd commentaar te ge ven. Want vooral dat commentaar is erg belangrijk voor ons. Zo hebben we een paar maanden geleden een lezing in Ten Anker verzorgd voor de Katholieke Vrouwenvereniging. Hierbij werden de kleurendia's uit 1939 van de heer van Hasselt ver toond. Een van de dia's was in de Oude Helder genomen en werd aangeduid als zijnde de Dijkstraat. Niets was minder waar, daar een van de dames, 93 jaar oud, meteen vertelde dat het de Artilleriestraat was. Ze herkende het nog, want ze had in die straat gewoond. Kijk en daar leren we nu van. 2

Levend Verleden - Den Helder | 2012 | | pagina 2